Mallorca - Barcelona 2:2Barcelona na Mallorce pouze remizovala

Fotbalisté Barcelony v 7. kole španělské ligy remizovali 2:2 na hřišti Mallorky a ztratili podruhé v sezoně. Lídr soutěže v zápase dvakrát prohrával, alespoň bod mu zařídil v 75. minutě premiérovou ligovou trefou záložník Fermin López. Ve středu může Katalánce přeskočit v tabulce druhá Girona, která se utká s Villarrealem, i třetí Real Madrid v případě vítězství nad Las Palmas.

Hvězdný útočník Barcelony Robert Lewandowski se tentokrát neprosadil.

Mallorcu poslal do vedení v osmé minutě Muriqi, jenž využil chybu v rozehrávce a následné zmatky v soupeřově obraně. V 41. minutě srovnal střelou zpoza vápna Raphinha, ještě do poločasu ale odpověděl domácí Prats.

Barcelona na rozdíl od sobotního utkání proti Vigu (3:2) nezvládla skóre otočit. Alespoň bod jí zařídil ve druhém ligovém startu dvacetiletý López, který si ve vápně naběhl na Raphinhovu přihrávku a zblízka zakončil. Mallorca bodovala s katalánským velkoklubem po sérii 11 porážek ve vzájemných zápasech a dostala se na 15. místo neúplné tabulky.

Sevilla porazila 5:1 poslední Almeríu. O vítězství domácích se postaralo pět různých střelců. Andaluský celek po nepovedeném začátku sezony získal z posledních tří zápasů sedm bodů a je jedenáctý.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:
FC Sevilla - Almería 5:1 (7. Nasírí, 8. Lukebakio, 38. Suso, 51. Lamela, 90.+2 Salas - 71. Suárez z pen.)
Mallorca - FC Barcelona 2:2 (8. Muriqi, 45.+3 Prats - 41. Raphinha, 75. López)