Atlético - Sevilla 6:1Atlético Madrid deklasovalo Sevillu při rekordním Simeonově zápase

Fotbalisté Atlética Madrid ve 24. kole španělské ligy deklasovali Sevillu 6:1 a bodovali poosmé v řadě. Dvěma brankami přispěli Memphis Depay a Álvaro Morata. Vysokým vítězstvím tak oslavil kouč Diego Simeone rekordní 613. zápas na lavičce Atlética.

Memphis Depay z Atlética Marid během zápasu se Sevillou.

Kanonádu začal dvěma góly Depay ve 23. a 26. minutě. Šest minut před poločasem odpověděl Nasírí, ale pak skórovali Griezmann, Carrasco a v poslední čtvrthodině dvakrát nejlepší střelec týmu Morata.

Griezmann zaznamenal 150. gól v dresu Atlética a stal se jeho třetím nejlepším střelcem v historii po Luisi Aragonésovi (172 branek) a Adriánu Escuderovi (169). Atlético je třetí, na vedoucí Barcelonu ztrácí 14 bodů. Katalánci až v neděli hostí Valencii.

Poslední Elche zaznamenalo teprve druhou ligovou výhru v sezoně. Na hřišti desáté Mallorcy zvítězilo 1:0 díky brance Boyého z 89. minuty.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:
Getafe - Girona 3:2 (2. a 14. z pen. Ünal, 43. Mayoral - 54. Castellanos, 80. Gutiérrez)
Almería - Villarreal 0:2 (76. Moreno, 88. Morales)
Mallorca - Elche 0:1 (89. Boyé)
Atlético Madrid - FC Sevilla 6:1 (23. a 27. Depay, 76. a 90.+2 Morata, 53. Griezmann, 69. Carrasco - 39. Nasírí).