Barcelona na měsíc přišla o zraněného Dembélého

Barcelona asi na měsíc přišla o útočníka Ousmanea Dembélého. Jednadvacetiletého fotbalistu ze hry vyřadilo zranění levého stehenního svalu ze středeční odvety osmifinále Ligy mistrů s Lyonem, ve kterém přispěl jedním gólem k výhře 5:1 a postupu do čtvrtfinále. Klub o zranění informoval na svém webu.

Ousmane Dembélé bude Barceloně chybět několik týdnů.

Dembélé má problémy se svaly zadní strany stehen dlouhodobě. Barcelona za něj předloni v létě Dortmundu zaplatila 105 milionů eur, ale francouzský reprezentant kvůli operaci úponů přišel o většinu první sezony ve Španělsku. Podle médií ho navíc tzv. hamstringy trápily i před odvetou s Lyonem.

Do utkání Dembélé nastoupil v 70. minutě jako střídající hráč a gólem čtyři minuty před koncem uzavřel skóre. Barcelona po úvodní bezbrankové remíze z Lyonu postoupila do dubnového čtvrtfinále a zatím není jisté, jestli do něj stejně jako do zbytku španělské ligy Dembélé zasáhne.