Barcelona porazila Betis 5:0 i díky premiérovým trefám Félixe a Cancela

Fotbalisté Barcelony v 5. kole španělské ligy porazili Betis Sevilla 5:0 a minimálně do neděle povedou tabulku. Poprvé se v dresu katalánského klubu trefili Portugalci Joao Félix a Joao Cancelo. Betis, soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, prohrál podruhé a je devátý.

Archivní foto

Kanonádu úřadujícího mistra odstartoval Joao Félix v 25. minutě. Zpracoval si Romeův centr, obešel brankáře Silvu a z úhlu zakončil do prázdné branky. Ještě do poločasu zvýšil třetím ligovým gólem v sezoně Lewandowski a na lídra tabulky střelců Bellinghama ztrácí dvě branky.

Ve druhém poločase zvýšil na 3:0 Torres z přímého kopu, čtvrtý gól Barcelony přidal Raphinha a skóre uzavřel devět minut před koncem Cancelo, který zasekávačkou oklamal obránce Mirandu a přízemní střelou nedal Silvovi šanci.

Valencie doma porazila Atlético Madrid 3:0 po dvou brankách Dura a jedné Guerry a uspěla nad ním poprvé od roku 2014. Atlético za týden čeká derby s Realem Madrid.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:
Bilbao - Cádiz 3:0 (66. Guruzeta, 68. Villalibre, 90.+1 I. Williams)
Valencie - Atlético Madrid 3:0 (5. a 34. Duro, 54. Guerra)
Celta Vigo - Mallorca 0:1 (85. Muriqi)
FC Barcelona - Betis Sevilla 5:0 (25. Joao Félix, 32. Lewandowski, 62. Torres, 66. Raphinha, 81. Cancelo)