Osasuna - Real Betis 0:2Betis Sevilla porazil Pamplonu a přiblížil se účasti v evropských pohárech

Fotbalisté Betisu Sevilla ve španělské lize zvítězili na hřišti oslabené Pamplony 2:0 a na sedmém místě zaručujícím účast v Evropské konferenční lize si vybudovali pětibodový náskok na osmou Valencii, jež doma podlehla Alavésu 0:1.

Hráči Betisu se radují z branky.

Tým Osasuny hrál od 26. minuty bez vyloučeného Moncayoly, jenž při pokusu o zakončení kopl do hlavy obránce Mirandu. Přesilovku hosté poprvé využili ve 41. minutě gólem Péreze, který skóroval posedmé v sezoně, a v nastavení prvního poločasu zvýšil Fornals. Pamplona čeká na body už čtyři kola.

Alavés rozhodl o výhře ve Valencii v 68. minutě brankou Lópeze. Domácím chyběl brankář Mamardašvilli, jenž byl v posledním kole proti Barceloně vyloučen. Jeho záskok Doménech navíc musel už ve 34. minutě kvůli zranění vystřídat. Do branky se dostal šestadvacetiletý Cristian Rivero, který nastoupil k vůbec prvnímu zápasu ve španělské nejvyšší soutěži. Valencie prohrála třetí utkání v řadě, naopak Alavés potřetí za sebou zvítězil a je jedenáctý.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:
Pamplona - Betis Sevilla 0:2 (41. Pérez a 45.+3 Fornals)
Celta Vigo - Villarreal 3:2 (21. Aspas z pen., 40. Larsen, 82. Douvikas - 12. Moreno, 66. Guedes)
Valencie - Alavés 0:1 (68. López)
FC Sevilla - Granada 3:0 (11. Acuňa, 52. Nasírí, 80. Lukebakio),
Vallecano - Almería 0:1 (30. Lozano).