Hlavní obsah

Fotbalista David Silva dostal od soudu pokutu za to, že při potyčce ublížil ženě

22. 9. 2022 15:04

Bývalý španělský fotbalový reprezentant a kapitán Manchesteru City David Silva byl uznán vinným z toho, že během hromadné potyčky ublížil ženě. Šestatřicetiletý záložník San Sebastianu dostal od soudu pokutu 1080 eur (27 tisíc korun).

Foto: Jan Handrejch, Právo

David Silva obchází Daniela Koláře v kvalifikačním utkání Španělska proti České republice. Ilustrační úspěch.Foto: Jan Handrejch, Právo

Článek

K incidentu došlo 19. června během karnevalu na Kanárských ostrovech, kde se odehrála bitka mezi dvěma skupinami lidí. Silva podle soudních dokumentů ženu zatáhl tak silně, že upadla na zem. Následně musela s bolestí krku a odřeninami a modřinami na loktech a kolenech vyhledat lékařské ošetření.

Z ublížení na zdraví byli uznáni vinnými ještě další dva lidé. Jeden dostal pokutu, druhý k pokutě i osmiměsíční trest vězení.

Silva je mistrem světa a dvojnásobným mistrem Evropy, za španělskou reprezentaci odehrál 125 zápasů a vstřelil 35 gólů. V dresu Manchesteru City, za který nastupoval v letech 2010-2020, získal čtyři anglické tituly.

Reklama

Související témata: