Getafe - Real Madrid 1:0Getafe se střídajícím Janktem připravilo Realu druhou porážku v sezoně

Lídr španělské fotbalové ligy Real Madrid v 19. kole prohrál 0:1 na hřišti Getafe a utrpěl druhou porážku v sezoně. Domácím pomohl k cennému skalpu i střídající český záložník Jakub Jankto, jenž se dostal na hřiště v 83. minutě. Atlético Madrid ukončilo čtyřzápasovou sérii porážek, obhájci titulu si poradili doma 2:0 s Vallecanem. Zraněními a koronavirem sužovaná Barcelona zvítězila 1:0 na půdě Mallorky.

Kanonýr Karim Benzema se proti Getafe neprosadil a Real Madrid na úvod nového roku prohrál.

O osudu madridského derby rozhodla už devátá minuta, kdy Ünal obral o míč kličkujícího Militaa a následně s přehledem zakončil. Favorit mohl vzápětí srovnat, Modrič ale trefil pouze břevno. Realu se po pěti výhrách nepodařilo napodobit vítěznou šňůru z roku 2017, kdy uspěl v lize na hřištích soupeřů šestkrát po sobě.

Bílý balet zůstal v čele La Ligy s osmibodovým náskokem na druhou Sevillu, která má ale dvě utkání k dobru. Getafe neprohrálo sedm utkání v řadě a po nevydařeném úvodu sezony už se dostalo na 16. místo, tři body nad sestupové pásmo.

Další derby už ovládl favorit, Atléticu vystřelil výhru dvěma trefami Correa. Na lavičce Colchoneros nakonec nechyběl trenér Diego Simeone, jenž měl v průběhu týdne pozitivní test na koronavirus, další výsledky ale byly negativní.

Luuk de Jong z Barcelony oslavuje svoji trefu v utkání proti Mallorce.

Atlético se tříbodovým ziskem dostalo na čtvrté místo před nedělního soupeře. Na třetí Betis ztrácí už jen bod, sevillský celek totiž doma překvapivě prohrál 0:2 s Vigem. Obě branky dal kanonýr Iago Aspas, jenž zaokrouhlil střelecký účet v této sezoně na deset branek.

Barceloně chybělo proti Mallorce až 15 hráčů A týmu včetně mnoha opor, Katalánci si přesto připsali teprve druhou venkovní výhru v sezoně. Rozhodl o ní Luuk de Jong, který nejprve dvakrát trefil brankovou konstrukci, v 44. minutě už se ale ze vzduchu prosadil. Barcelona ztrácí z pátého místa dva body na třetí příčku.