Real Madrid - R. Sociedad 2:1Real Madrid si udržel stoprocentní bilanci

Fotbalisté Realu Madrid v 5. kole španělské ligy doma otočili vývoj zápasu se San Sebastianem a výhrou 2:1 si udrželi stoprocentní bilanci. Tabulku vedou o dva body před obhájcem titulu a svým velkým rivalem Barcelonou.

Jude Bellingham z Realu se raduje z gólu proti San Sebastianu.

Real Sociedad šel do vedení už v páté minutě, kdy Barrenetxea nadvakrát usměrnil Kubův centr za záda brankáře Arrizabalagy. „Bílý balet“ srovnal 40 sekund po přestávce. Garcíovu střílenou přihrávku poslal do levého horního rohu branky střelou z prvního doteku Valverde. Uruguayský záložník se prosadil poprvé v sezoně. Po necelé hodině hry dokonal obrat hlavou Joselu. I u jeho trefy asistoval García.

Žádný tým z pěti nejlepších evropských lig nezískal v této sezoně více bodů ze zápasů, ve kterých prohrával, než Real Madrid. Svěřenci trenéra Ancelottiho ve středu zahájí své tažení Ligou mistrů proti Unionu Berlín a příští víkend zavítají na půdu Atlética k madridskému derby.

Bývalý dlouholetý hráč Realu Sergio Ramos dnes po 18 letech nastoupil za Sevillu, kde zahájil kariéru. Někteří fanoušci Sevilly angažmá sedmatřicetiletého obránce kritizovali, ale většina mu v utkání proti Las Palmas aplaudovala. Sevilla nad nováčkem vyhrála 1:0 a opustila pásmo sestupu, v němž byla po třech úvodních prohrách.

Vítězný debut na lavičce Villarrealu prožil trenér Pacheta, jenž nahradil odvolaného Quiqueho Setiéna. Vítězství 2:1 nad Almeríí zajistil hlavičkou ve čtvrté nastavené minutě Alexander Sörloth. Villarreal vyhrál po dvou porážkách, Almería zůstala poslední.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:
Getafe - Pamplona 3:2 (36. Mitrovič, 51. Carmona, 86. Maksimovič - 45. Muňoz, 56. Budimir z pen.)
Villarreal - Almería 2:1 (45.+5 Moreno, 90.+4 Sörloth - 44. Akieme)
FC Sevilla - Las Palmas 1:0 (71. Lukebakio)
Real Madrid - San Sebastian 2:1 (46. Valverde, 60. Joselu - 5. Barrenetxea)