Real Madrid - Osasuna 4:0Real Madrid ve španělské lize vysoko vyhrál, dva góly dal Bellingham

Fotbalisté Realu Madrid v devátém kole španělské ligy doma rozdrtili Pamplonu 4:0 a upevnili si první místo v tabulce. Dva góly vstřelil Bellingham. Girona využila dlouhou přesilovku k výhře 1:0 v Cádizu.

Fotbalisté Realu Madrid doma rozdrtili Pamplonu 4:0 a upevnili si první místo ve španělské lize. Záložník Jude Bellingham potvrdil dvěma góly svou střeleckou formu. „Bílý balet“ vede neúplnou tabulku o dva body před Gironou, která v devátém kole v Cádizu využila dlouhou přesilovku a zvítězila 1:0.

Bellingham se trefil v obou poločasech. Dvacetiletý anglický reprezentant s osmi góly vede tabulku ligových střelců. Od letního příchodu z Dortmundu zaznamenal 10 soutěžních gólů v 10 zápasech.

Třetí branku Realu přidal v 65. minutě Vinícius Júnior, který o chvíli později asistoval u trefy Joselua. Ten ještě v závěru neproměnil penaltu. Madridský tým na svém stadionu vyhrál i čtvrté ligové utkání v sezoně.

Cádiz hrál v oslabení od 10. minuty po Machísově šlapáku. Hosté zužitkovali početní výhodu až po téměř hodině hry, kdy se z hranice šestnáctky prosadil Aleix García. Katalánský celek vyhrál sedmý z posledních osmi zápasů, naopak Cádiz už popáté za sebou nedokázal zvítězit.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:
Cádiz - Girona 0:1 (59. A. García),
Real Madrid - Pamplona 4:0 (9. a 54. Bellingham, 65. Vinícius Júnior, 70. Joselu)
Mallorca - Valencie 1:1 (5. Dani Rodríguez - 45.+3 Diego López),
FC Sevilla - Vallecano 2:2 (50. Sow, 90.+6 Nasírí - 21. Valentín, 26. García).