Jankto se vrátil do základní sestavy, Getafe ale podlehlo soupeři ze třetí ligy

Fotbalisté Getafe s Jakubem Janktem v sestavě utrpěli překvapivý debakl 0:5 na hřišti třetiligového týmu Baleares a ve Španělském poháru skončili už ve třetím kole. Další účastník La Ligy Granada vypadla dokonce se soupeřem ze čtvrté ligy, poté co podlehla 0:1 Manche.

Jakub Jankto v reprezentačním dresu

Jankto nastoupil v základní sestavě Getafe poprvé od 18. září, kdy se v ligovém duelu s Vallecanem zranil a svému týmu chyběl dva a půl měsíce. Reprezentační záložník ale neprožil šťastný zápas, do statistik utkání se zapsal pouze žlutou kartou. Už v šesté minutě otevřel skóre Orfila a ve 32. minutě šel favorit po Cabacově vyloučení do deseti. Orfila ještě před pauzou přidal další zásah a ve druhé půli tým z Baleárských ostrovů ještě skóre navýšil.

Getafe už se bude soustředit pouze na záchranu v nejvyšší soutěži, kde je po 17. kole na předposledním místě.