Bilbao - Pamplona 1:1 PPPamplona slaví v poháru postup do finále, čeká ji souboj s gigantem

Fotbalisté Pamplony remizovali v úterní odvetě semifinále Španělského poháru 1:1 po prodloužení na hřišti Bilbaa a podruhé v klubové historii postoupili do finále. O trofej se utkají s vítězem dvojzápasu mezi Realem Madrid a Barcelonou. Katalánci jdou do středeční domácí odvety s výhrou 1:0 z úvodního duelu.

Radost fotbalistů Pamplony po postupu do finále Španělského poháru.

Pamplona v duelu sousedů z ligové tabulky přišla o náskok z prvního zápasu ve 33. minutě, kdy po pěti měsících ukončil čekání na soutěžní trefu útočník Iňaki Williams. Další branka v základní hrací době nepadla a rozhodnout muselo až prodloužení. Postupový zásah obstaral svým prvním gólem za klub střídající Pablo Ibáňez.

Pamplona tak po neúspěšném finále v roce 2005 zkusí na druhý pokus získat premiérovou cennou trofej.

Zdrcený Oihan Sancet z Bilbaa po vyřazení v pohároém semifinále.