Barcelona - R. Sociedad 2:1Prohra s Barcelonou sesadila San Sebastian z čela španělské ligy

Barcelona/Praha

Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize San Sebastian 2:1. Baskický klub v soutěži nebodoval poprvé po devíti zápasech a v neúplné tabulce klesl na druhé místo, má ale stejně bodů jako madridští rivalové. První Atlético a třetí Real však mají odehráno méně zápasů. Barcelona vyhrála podruhé za sebou a posunula se na pátou příčku.

Barcelonský Frenkie de Jong (vlevo) se raduje z gólu proti San Sebastianu.

Hosté šli v Barceloně do vedení po brance brazilského útočníka Williana Josého, už o tři minuty později ale vyrovnal Jordi Alba. Ještě před přestávkou otočil skóre ve prospěch domácích Frenkie de Jong, i když jeho trefu po Albově centru musel potvrdit až videorozhodčí. Ve druhém poločase už další branka nepadla.

Čekání San Sebastianu na vítězství na hřišti Barcelony se tak znovu protáhlo. Naposledy na stadionu Camp Nou uspěli v květnu 1991, kdy vyhráli 3:1 nad výběrem, kterému v obraně šéfoval současný trenér Katalánců Ronald Koeman.