Real Madrid - Bilbao 3:1Real porazil oslabené Bilbao a bodově se dotáhl na vedoucí duo

Fotbalisté Realu Madrid v předehrávce 19. kola španělské ligy vyhráli i díky dvěma gólům Karima Benzemy 3:1 nad Athleticem Bilbao a po třetí výhře v řadě se bodově dotáhli na vedoucí duo San Sebastián, Atlético Madrid. Městský rival Realu však má oproti oběma týmům dva nesehrané zápasy k dobru.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z branky

Zápas hodně ovlivnila situace z 13. minuty, kdy byl po dvou žlutých kartách vyloučen obránce Bilbaa Raúl García. Přesilovku "Bílý balet" využil v nastavení první půle, kdy se Toni Kroos trefil zpoza pokutového území.

Bilbao i v deseti v úvodu druhé půle vyrovnalo, když gólmana Thibauta Courtoise nadvakrát překonal Ander Capa. V 74. minutě však vrátil Realu vedení Benzema, jenž hlavičkou využil přesný centr Daniela Carvajala po rohovém kopu.

Domácí Vinicius Junior (vpravo) v souboji s Oscarem de Marcosem

Zbytek zápasu dohrál Real na polovině soupeře a jeho výhru v nastavení zpečetil po rychlém protiútoku znovu Benzema.

I s triumfem v Lize mistrů nad Mönchengladbachem si "Bílý balet" připsal třetí domácí výhru za sebou a čtvrtou výhru v řadě v soutěžních zápasech. Bilbao naopak nevyhrálo čtvrtý ligový duel v řadě a v tabulce je třinácté.