Real přestřílel v semifinále španělského Superpoháru Atlético

Fotbalisté Realu Madrid porazili v semifinále španělského Superpoháru v Rijádu v utkání plném zvratů městského rivala Atlético 5:3 po prodloužení. V druhém semifinále se ve čtvrtek střetne Barcelona s Osasunou, finále se v Saúdské Arábii bude hrát v neděli.

Joselu (14) z Realu se raduje se spoluhráči poté, co si Atlético dalo vlastní gól.

V utkání bohatém na góly padly čtyři branky už v prvním poločase. Na 2:2 vyrovnal ve 37. minutě Antoine Griezmann, jenž se díky 174. gólu v dresu Atlética stal nejlepším střelcem klubové historie. Francouzský mistr světa z roku 2018 se odpoutal od Luise Aragonése, jehož bilanci vyrovnal v prosinci a od té doby ve třech zápasech neskóroval.

Atlético bylo blízko vítězství poté, co si v 78. minutě dal vlastní gól autor první branky Realu Antonio Rüdiger. Pět minut před koncem řádné hrací doby ale poslal utkání do prodloužení vyrovnáním na 3:3 jiný obránce Realu Dani Carvajal.

Derby rozhodly dvě branky v samotném závěru. Ve 116. minutě si nešťastně podrážkou kopačky vstřelil vlastní gól Stefan Savič. Pojistku přidal v nastavení Brahim Díaz, jenž vyhrál běžecký souboj s vracejícím se brankářem Janem Oblakem, který šel podpořit závěrečný nápor Atlética, a do prázdné branky uzavřel skóre.