Barcelona - Real 0:4 Real v odvetě semifinále Španělského poháru rozdrtil Barcelonu

Fotbalisté Realu Madrid v odvetě semifinále Španělského poháru deklasovali úhlavního rivala Barcelonu na soupeřově stadionu 4:0 a smazali úvodní domácí prohru 0:1. Premiérový hattrick v "El Clásicu" dal útočník Karim Benzema. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho postoupili do finále po devíti letech. O trofej si zahrají 6. května proti Pamploně, která vyřadila Bilbao.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z gólu proti Barceloně v semifinále poháru.

Real v prvním pohárovém souboji s Barcelonou nevyslal jedinou střelu na branku, ale v odvetě byl mnohem aktivnější. Domácí gólman Ter Stegen poprvé inkasoval v nastavení prvního poločasu po střele Viníciuse Júniora.

Madridský tým, který z druhého místa španělské ligy ztrácí na vedoucí Barcelonu propastných 12 bodů, zvládl i začátek druhé půle. V 50. minutě zvýšil Benzema a francouzský úřadující vítěz Zlatého míče za osm minut proměnil penaltu.

Zmar Katalánců v 80. minutě dokonal Benzema svou třetí brankou v utkání. "Barca" utrpěla nejtěžší porážku v sezoně a nevyužila šanci zdolat Real ve čtvrtém soutěžním duelu po sobě.

Španělský fotbalový pohár - semifinále, odveta:
FC Barcelona - Real Madrid 0:4 (0:1)
Branky: 50., 58. z pen. a 80. Benzema, 45.+1 Vinícius Júnior. První zápas 1:0, postoupil Real.