R. Sociedad - Eibar 1:1San Sebastian poskočil do čela španělské ligy, Barcelona díky Messimu udolala Levante

San Sebastian

Fotbalisté Barcelony v nedělním 13. kole španělské ligy doma udolali Levante 1:0 a posunuli se na osmé místo neúplné tabulky. Nervózní Katalánce od dalšího selhání zachránil hvězdný kapitán Lionel Messi gólem ze 76. minuty. Do čela tabulky poskočil po remíze s Eibarem San Sebastian.

Barcelonští, kteří v předchozích dvou soutěžních zápasech podlehli 1:2 Cádizu a 0:3 Juventusu Turín ve skupině Ligy mistrů, měli nad Levante prakticky celý zápas převahu. Domácí favority ale dlouho deptal famózní brankář Aitor Fernández, který na Camp Nou předvedl celkem 12 zákroků.

Na Messiho přesnou střelou po přihrávce Frenkieho de Jonga ale ani Fernández nestačil. Třiatřicetiletý argentinský útočník zaznamenal jubilejní 600. branku kariéry s číslem 10 na zádech.

Atlético má dvě utkání k dobru

San Sebastian doma remizoval 1:1 s Eibarem a poskočil do čela tabulky o skóre před Atlético Madrid, které má dva zápasy k dobru. Real Sociedad uhrál nerozhodný výsledek v šestém soutěžním utkání po sobě.

San Sebastian poslal do vedení ve 20. minutě Ander Barrenetxea. V 65. minutě vyrovnal Sergio Enrich. Baskický tým v závěru sahal po výhře, ale Portu hlavičkoval do břevna a trefa Igora Zubeldii byla odvolána kvůli ofsajdu.