Barcelona - Mallorca 1:0Šestnáctiletý spasitel. Talentovaný Yamal zařídil Barceloně výhru

Šestnáctiletý Lamine Yamal rozhodl parádní technickou střelou o vítězství Barcelony v 28. kole španělské fotbalové ligy nad Mallorcou 1:0. Talentovaný útočník skóroval v 73. minutě po přihrávce polského kanonýra Roberta Lewandowského, který začal zápas na lavičce a přišel na trávník po hodině hry.

Lamine Yamal (vlevo) se postaral o jediný gól Barcelony

Yamal, který v sezoně stanovil několik věkových rekordů, se trefil v tomto ligovém ročníku počtvrté. Katalánce tak nakonec nemuselo mrzet, že Gündogan ve 24. minutě neproměnil penaltu po faulu na Raphinhu. Gólman Rajkovič jeho pokus zneškodnil.

Barcelona se před víkendovými zápasy posunula na druhé místo o dva body před Gironu, která se v sobotu utká s Pamplonou. Na vedoucí Real Madrid ztrácejí obhájci titulu pět bodů, lídr tabulky nastoupí v neděli proti Vigu.