Cádiz - Atlético 2:0Girona porazila Pamplonu a zůstala druhá, Cádiz zaskočil Atlético

Fotbalisté Girony ve španělské lize doma porazili Pamplonu 2:0 a po 28. kole zůstali na druhém místě o bod před Barcelonou. Na Real Madrid, který v neděli přivítá sedmnáctou Celtu Vigo, ztrácejí čtyři body. Ve 13. minutě poslal Gironu do vedení Portu a v závěru pojistil vítězství devatenáctiletý Brazilec Sávio.

Fotbalisté Cadizu se radují z gólu nad Atléticem

Sestupem ohrožený Cádiz zvítězil po šesti měsících, když doma porazil čtvrté Atlético Madrid 2:0. V základní sestavě andaluského týmu poprvé nastoupil stoper Aiham Ousou, který hostuje z pražské Slavie, a odehrál celé utkání.

Třiadvacetizápasovou sérii Cádizu bez výhry dvěma brankami utnul Juanmi, který přišel do týmu před měsícem na hostování z Rijádu. Ve 24. minutě otevřel třicetiletý útočník skóre hlavičkou a v 64. minutě po chybě obrany hostů pojistil úspěch zásahem zblízka.

Cádiz zůstává na první sestupové osmnácté příčce. Od Celty Vigo jej dělí dva body.

Španělská fotbalová liga – 28. kolo:
Valencie – Getafe 1:0 (40. Duro); Cádiz – Atlético Madrid 2:0 (24. a 64. Juanmi)
Granada - San Sebastian 2:3 (21. z pen. a 45.+3 Uzuni - 33. Sadiq, 80. Le Normand, 86. A. Silva)
Girona - Pamplona 2:0 (13. Portu, 87. Sávio).