Vaclík chytil dvě penalty a zachránil bod. Trenéra stejně vyhodili

Famózně se předvedl český fotbalový brankář Tomáš Vaclík z Albacete v pondělním zápase druhé španělské ligy, která jede i během reprezentační pauzy. V utkání proti Ferrolu chytil dvě penalty a zásadním způsobem pomohl Albacete k remíze 1:1. Ani ta však nezachránila trenéra Rubéna Albése, jehož vedení klubu brzy poté odvolalo.

Tomáš Vaclík během utkání Ligy národů se Švýcarskem.

Albacete vedlo, když přišel první kritický moment. V 50. minutě zahrával útočník hostí Alvaro Gimenez pokutový kop. Vaclík však jeho pokus zneškodnil.

Český brankář pak inkasoval, ale domácí se nepoložili. Jejich branka na 2:1 neplatila kvůli ofsajdu, následně trefili tyč. Ale ve třetí minutě nastavení mohli přijít i o bod, čelili další penaltě. Vaclík se zaskvěl, zůstal stát a střelu Hebera Peny lapil. (sestřih utkání zde).

Čtyřiatřicetiletý gólman odchytal čtvrté utkání za Albacete, po třech porážkách přispěl k prvnímu bodu. „Jsem za něj rád, zaslouží si to,“ ocenil jeho výkon kouč Rubén Albés na tiskové konferenci. Byla pro něj v této roli poslední.

Vedení klubu ho totiž krátce poté vyhodilo. „Okolnosti nás vedly učinit rozhodnutí, které jsme nechtěli udělat. Důvěra klubu v Rubéna a jeho týmu byla naprostá, ale situace v tabulce nás nutí změnit kurz pro posledních deset kol, což zahrnuje výměnu trenéra,“ vysvětlilo Albacete na svých webových stránkách.

Albacete figuruje ve dvaadvacetičlenné tabulce na devatenáctém místě, které ještě znamená sestup o soutěž níž. Na osmnáctou příčku, která zajišťuje záchranu a na které trůní Alcorcon, ztrácí bod.