Osasuna - Real Betis 2:1VIDEO: Peklo v ochozech. Záchranářský duel v Pamploně přerušil incident na tribuně

Madrid

Asi 60 fanoušků při utkání španělské fotbalové ligy Pamplona - Betis Sevilla utrpělo zranění, když při oslavě gólu prolomili plot. Pamplona přes výhru 2:1 sestoupila. Do druhé ligy ji spolu s Betisem doprovodí fotbalisté Valladolidu, kteří doma podlehli Granadě 0:1.

Prolomená bariéra při utkání Pamplona - Betis

Skóre utkání v Pamploně otevřel ve dvanácté minutě nejlepší střelec domácího týmu Oriol Riera. Fanoušci jeho třináctou trefu v sezóně slavili tak vehementně, až probořili bariéry na tribunách, někteří z nich skončili následně na hřišti a museli být ošetřeni. Podle zdravotníků bylo zraněno 58 lidí, převážně lehce. Deset fanoušků včetně dětí muselo vyhledat ošetření v nemocnici.

Utkání bylo přerušeno asi na 30 minut. Vedení soutěže se kvůli regulérnosti soutěže rozhodlo, že ostatní duely budou pozdrženy, aby skončily ve stejný čas.

Pamplona poté přidala další branku po trefě Javiho Acuni, hosté ve druhé polovině už dokázali skóre jen korigovat. Kombinace výhry Granady ve Valladolidu a remízy Almeríe s Bilbaem znamenala, že ani vítězství Pamploně k záchraně nepomohlo.

Pamplona sestupuje tedy po 14 letech, Valladolid se s nejvyšší soutěží loučí po dvou letech.