Flora Tallinn - Čenstochová 0:3Fotbalisté Čenstochové a Tiraspolu postoupili do 2. předkola Ligy mistrů

Fotbalisté Čenstochové postoupili do 2. předkola Ligy mistrů. Úřadující polský mistr po úvodním triumfu 1:0 vyhrál v odvetě úvodního kvalifikačního předkola na hřišti Flory Tallinn 3:0. Dál jde i Šeriff Tiraspol, který zdolal Konstantu 3:0 po prodloužení a napravil porážku 0:1 z prvního duelu.

Fotbalisté Čenstochové postoupili do 2. předkola Ligy mistrů

Čenstochová nastřílela v estonské metropoli všechny branky ve druhém poločase. Dvě branky dal Zwoliňski, zbývající přidal Papanikolaou.

Tiraspol, který před rokem ve 3. předkole nestačil na Plzeň, dostal do vedení Talal. Utkání dospělo do prodloužení, v němž moldavský celek přidal další dva góly. V další fázi se utká s Maccabi Haifa. Úřadující izraelský šampion porazil doma maltské mužstvo Hamrun 2:1, úvodní zápas vyhrál 4:0.

Začátek Fantasy ligy se blíží

V sobotu startuje Fortuna liga! Už máte svůj tým? Vytvořte si ho a hrajte zdarma o zajímavé ceny na Sport.cz.

Žalgiris Vilnius na hřišti severomakedonské Strugy zvítězil 2:1 po úvodní bezbrankové remíze. Obhájce litevského titulu narazí ve 2. předkole na istanbulský Galatasaray.

Úřadující švédský mistr Häcken zdolal velšský tým The New Saints na jeho půdě 2:0, doma vyhrál 3:1. Dál jde i BATE Borisov. Běloruský celek po remíze 1:1 dnes doma zdolal Partizani Tirana 2:0.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:
Struga (Sev. Mak.) - Žalgiris Vilnius 1:2 (0:0), první zápas: 0:0, postoupil Žalgiris
Flora Tallinn - Čenstochová 0:3 (0:0), první zápas: 0:1, postoupila Čenstochová Maccabi Haifa - Hamrun (Malta) 2:1 (0:1), první zápas: 4:0, postoupilo Maccabi
Šeriff Tiraspol - Konstanta 3:0 (1:0, 1:0) po prodl., první zápas: 0:1, postoupil Šeriff
The New Saints (Wales) - Häcken (Švéd.) 0:2 (0:1), první zápas: 1:3, postoupil Häcken
BATE Borisov - Partizani Tirana 2:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Borisov
Odvetné utkání 1. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:
Balzan (Malta) - Domžale (Slovin.) 1:3 po prodl. (0:3, 0:1), první zápas 4:1, postoupil Balzan.