Real v divoké přestřelce zachránil remízu. Vyrovnat stihl i Arsenal

Fotbalisté Realu Madrid na úvod čtvrtfinále Ligy mistrů doma remizovali s Manchesterem City 3:3. Obhájce trofeje se bleskově ujal vedení díky trefě Bernarda Silvy, domácí ale skóre rychle otočili. Nejprve do vlastní sítě zamířil Rúben Dias, ve 14. minutě pak skóroval Rodrygo. Po přestávce došlo k dalšímu obratu, branky si připsali hostující Phil Foden a Joško Gvardiol. Nerozhodný výsledek pak stanovil Federico Valverde.

Federico Valverde z Realu po vyrovnávací brance proti Manchesteru City.

Také Arsenal na svém stadionu remizoval s Bayernem Mnichov 2:2. „Kanonýři“ již ve 12. minutě vedli, skóre otevřel Bukayo Saka. Lídr anglické ligy pak ale chyboval v rozehrávce a Serge Gnabry vyrovnal. Bavorský tým se ještě v prvním poločase postaral o obrat. Po Salibově faulu na Saného proměnil ve 32. minutě pokutový kop Harry Kane. V závěrečné čtvrthodině stanovil konečný výsledek střídající Leandro Trossard. Odvety jsou na programu ve středu 17. dubna. Postupující týmy vytvoří jednu ze dvou semifinálových dvojic.

Los již ve čtvrtfinále zrežíroval souboj dvou papírově největších favoritů mezi historicky nejúspěšnějším týmem soutěže Realem a obhájcem trofeje Manchesterem City. Úvod se obešel bez oťukávání. Silva se ve 2. minutě postavil k přímému kopu z 25 metrů, chytře obstřelil špatně stojící zeď a zaskočil brankáře Lunina. První obrat zahájila Camavingova rána, kterou do vlastní sítě nešťastně tečoval Dias. O pouhé dvě minuty později zajistil Rodrygo „Bílému baletu“ vedení.

Manchester City v této sezoně LM vyhrál všech předchozích osm duelů a pokaždé nastřílel tři branky. K vítězství měl znovu blízko. Zatímco Foden se trefil v sezoně prestižní soutěže popáté, Gvardiol si připsal první soutěžní gól v ročníku. „Citizens“ sice opět naplnili třígólovou normu, o výhru ale přišli. Druhý poločas byl přehlídkou krásných branek a o poslední se postaral domácí Valverde. Real doma v LM nenašel přemožitele dvanáctkrát v řadě, jeho soupeř v soutěži neprohrál venku jedenáctkrát za sebou.

Ani druhé utkání nepoznalo vítěze. Bayern se v německé lize trápí a v Londýně po Sakově gólu také prohrával. Dokázal ale rychle zareagovat. Gnabry vyrovnal a kanonýr Kane se pak díky proměněné penaltě sedmou trefou v sezoně LM osamostatnil v čele tabulky střelců. Kouč Arteta měl v průběhu druhého poločasu šťastnou ruku. Po deseti minutách na hřišti se o vyrovnání postarali dva střídající hráči. Gabriel Jesus nahrával a Trossard se trefil přesně k tyči.

Zbylé čtvrtfinálové dvojice tvoří Paris St. Germain - Barcelona a Atlético Madrid - Dortmund, první zápasy se budou hrát ve středu.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:
Arsenal - Bayern Mnichov 2:2 (1:2)
Branky: 12. Saka, 76. Trossard - 18. Gnabry, 32. Kane z pen. Rozhodčí: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všichni Švéd.) - Van Boekel (video, Niz.). ŽK: Partey - Davies, Kane. Diváci: 60.221 (vyprodáno).
Arsenal: Raya - White, Saliba, Magalhaes, Kiwior (46. Zinčenko) - Ödegaard, Jorginho (66. Jesus), Rice - Saka, Havertz (86. Partey), Martinelli (66. Trossard). Trenér: Arteta.
Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, De Ligt, Davies - Goretzka, Laimer - Sané (66. Coman), Musiala, Gnabry (70. Guerreiro) - Kane. Trenér: Tuchel.
Real Madrid - Manchester City 3:3 (2:1)
Branky: 12. vlastní Dias, 14. Rodrygo, 79. Valverde - 2. Silva, 66. Foden, 71. Gvardiol. Rozhodčí: Letexier - Mugnier, Rahmouni - Brisard (video, všichni Fr.). ŽK: Tchouaméni, Carvajal - Akanji, Silva. Diváci: 76.680 (vyprodáno).
Real: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Tchouaméni, Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos (72. B. Díaz) - Vinícius (86. Joselu), Bellingham, Rodrygo (72. Modrič). Trenér: Ancelotti.
Manchester: Ortega - Akanji, Dias, Stones, Gvardiol - Hernández, Kovačič - Foden (87. Álvarez), Silva, Grealish - Haaland. Trenér: Guardiola.