Fantastický obrat PSG proti oslabené Barceloně. Dortmund přestřílel Atlético

Fotbalisté Paris St. Germain a Dortmundu jsou prvními semifinalisty Ligy mistrů, v další fázi soutěže narazí na sebe. Francouzský tým zvítězil v odvetě čtvrtfinále 4:1 v Barceloně a dohnal jednogólovou ztrátu z prvního utkání. Domácí hráli většinu zápasu v deseti, dva góly jim dal Kylian Mbappé. Španělskému semifinále zabránil Dortmund, který v duelu plném zvratů zdolal Atlético Madrid 4:2.

Fotbalisté PSG se radují z postupu do semifinále Ligy mistrů.

Mbappé se dvěma trefami dostal do čela tabulky střelců soutěže, vede ji s osmi góly. Jednu branku vstřelil z penalty. Barcelona otevřela skóre a po výhře 3:2 venku měla v tu chvíli k dobru v součtu dvě branky. Ještě v prvním poločase ale přišla o vyloučeného Araúja a vývoj se zlomil, PSG v přesilovce čtyřikrát skóroval.

Atlético v Dortmundu hájilo vedení 2:1 z domácího duelu, dokázalo dorovnat dvoubrankové vedení Borussie, na další dva góly v průběhu druhé půle už ale zareagovat nestačilo.

Barcelona měla ideální vstup do odvety. Yamal již ve 12. minutě poslal z pravé strany přesnou přihrávku před branku, kde se prosadil Raphinha. Hráč, který dal dva góly již v prvním utkání v Paříži, si připsal devátou soutěžení trefu v sezoně. Na konci úvodní půlhodiny ale unikajícího Barcolu zastavil faulem těsně před pokutovým územím Araújo a dostal rovnou červenou kartu. Hosté přesilovku poprvé využili pět minut před přestávkou, kdy odcentroval Barcolo a na zadní tyči důrazně pod břevno zakončil Ousmane Dembélé, dlouholetý hráč Barcelony, na něhož fanoušci domácích celý zápas pískali.

Ve druhém poločase platila Barcelona za oslabení ještě víc. Vitinha přesnou střelou zdálky otočil skóre. Trenér Xavi neudržel nervy na uzdě, nakopl reklamní panel a byl vyloučen také. Dembélé si pak navíc došel pro penaltu, kterou Kylian Mbappé proměnil. A když Barca v závěru riskovala, kanonýr se trefil ještě jednou a předstihl sedmigólového Harryho Kanea z Bayernu. Katalánský tým marně usiloval o první postup do semifinále od roku 2019, PSG byl mezi nejlepšími čtyřmi týmy naposledy v ročníku 2020/21.

Borussia měla vynikající první poločas. Soupeře zaskočila, Julian Brandt a Ian Maatsen jí zajistili dvoubrankový náskok. Hostující kouč Diego Simeone neváhal a o přestávce dokonce třikrát vystřídal. Efekt se dostavil, Atlético vyrovnalo. Nejprve si Mats Hummels dal vlastní gól, pak se trefil jeden ze střídajících hráčů Ángel Correa.

Zbylí dva semifinalisté vzejdou ze středečních utkání. Obhájce trofeje Manchester City vyzve Real Madrid a Bayern Mnichov se utká s Arsenalem. Oba úvodní duely skončily nerozhodně.

Odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:
FC Barcelona - Paris St. Germain 1:4 (1:1)
Branky: 12. Raphinha - 61. z pen. a 89. Mbappé, 40. Dembélé, 54. Vitinha. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Fritz (video, Něm.). ŽK: Martínez, Lewandowski, Gündogan, Raphinha, López - Mbappé, Ruiz, Marquinhos, Donnarumma. ČK: 29. Araújo, 56. Xavi (trenér, oba Barcelona). První zápas: 3:2, postupuje PSG.
Barcelona: Ter Stegen - Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo (82. Félix) - De Jong (82. López), Gündogan, Pedri (61. Torres) - Yamal (34. Martínez), Lewandowski, Raphinha. Trenér: Xavi.
PSG: Donnarumma - Hakimí, Marquinhos, Hernández, Mendes - Zaire-Emery (80. Ugarte), Vitinha, Ruiz (77. Asensio) - Dembélé (88. Kolo Muani), Mbappé, Barcola (77. I Kang-in). Trenér: Enrique.
Borussia Dortmund - Atlético Madrid 4:2 (2:0)
Branky: 34. Brandt, 39. Maatsen, 71. Füllkrug, 74. Sabitzer - 49. vlastní Hummels, 65. Correa. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič - Kajtazovič (video, všichni Slovin.). ŽK: Ryerson - Azpilicueta, Hermoso. První zápas: 1:2, postupuje Dortmund.
Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen - Sabitzer, Can - Adeyemi (66. Bynoe-Gittens), Brandt (90. Reus), Sancho (86. Özcan) - Füllkrug. Trenér: Terzič.
Atlético: Oblak - Witsel, Giménez, Hermoso - Molina (46. Barrios), Llorente, Koke, De Paul (84. Saúl), Azpilicueta (46. Riquelme) - Morata (46. Correa), Griezmann. Trenér: Simeone.