Bruggy - Leverkusen 1:0Schickovy góly neplatily, Leverkusen prohrál. Inter podlehl Bayernu

Fotbalisté Bayernu Mnichov vstoupili do Ligy mistrů v "plzeňské" skupině C vítězstvím 2:0 v Miláně nad Interem. Leverkusen prohrál 0:1 na hřišti FC Bruggy. Útočník Patrik Schick odehrál za hosty celý zápas, další český reprezentant Adam Hložek při debutu v hlavní fázi soutěže nastoupil od 67. minuty. Liverpool podlehl v Neapoli vysoko 1:4. Atlético Madrid porazilo oslabené Porto 2:1, všechny góly padly v dlouhém nastavení.

Předčasná radost Patrika Schicka z Leverkusenu, jeho gól neplatil.

Bayern si rozložil branky do obou poločasů. V 25. minutě se trefil Sané a po změně stran si dal vlastní gól D'Ambrosio. Bavorský gigant nenašel přemožitele ani v osmém soutěžním utkání v sezoně.

Prohru Leverkusenu v Bruggách zařídil před koncem úvodního dějství Sylla. Schick po změně stran dvakrát skóroval, ale kvůli ofsajdu jeho trefy neplatily. V nastaveném čase mohl srovnat Hložek, ale brankář Mignolet jeho střelu vytáhl mimo tři tyče. Bayer potvrdil, že se mu v novém ročníku nedaří, ze sedmi soutěžních duelů jich prohrál šest.

Pátý z osmi soutěžních zápasů v sezoně nevyhrál Liverpool. V Neapoli prohrával 0:3 už po prvním poločase. Postupně se prosadili Zieliński z penalty, Anguissa a Simeone. Po přestávce přidal svůj druhý zásah večera Zieliński, za hosty snížil Díaz. Neapol se stala třetím týmem po Realu Madrid (2014) a Barceloně (2019), který v Lize mistrů porazil Liverpool třígólovým rozdílem.

Porto proti Atléticu dohrávalo od 82. minuty bez vyloučeného Taremího. Madridský tým poslal do vedení v první minutě nastavení Hermoso, ale portugalské mužstvo vyrovnalo z penalty zásluhou Uribeho. Přesto španělský celek zvítězil, když se v 11. minutě nastavení trefil střídající Griezmann.

Ajax rozhodl o triumfu 4:0 nad posledním finalistou Evropské ligy Glasgow Rangers už v úvodním dějství. V rozmezí 17. až 33. minuty skórovali Álvarez, Berghuis a Kudus, po změně stran na ně navázal Bergwijn.

Úřadující nizozemský mistr vyhrál šestý soutěžní zápas v řadě a v posledních dvou zvítězil shodně 4:0. Naopak Rangers, kteří se kvalifikovali do hlavní fáze milionářské soutěže po 12 letech, podruhé za sebou utrpěli totožný debakl. V sobotu stejným poměrem podlehli ve skotské lize úhlavnímu rivalovi Celticu.

Sporting Lisabon zvítězil na hřišti úřadujícího vítěze Evropské ligy Frankfurtu 3:0. Mezi 65. až 82. minutou se trefili Edwards, Trincao a střídající Santos. Lisabonský celek poprvé v historii zvítězil v pohárech na hřišti německého týmu.

Eintracht si odbyl premiéru ve skupině Ligy mistrů. Předtím v soutěži startoval ještě pod jejím dřívějším názvem Pohár mistrů evropských zemí pouze v sezoně 1959/60, kdy ve finále podlehl Realu Madrid 3:7. Všechny branky od Sportingu inkasoval po změně stran.

Tottenham si poradil s Marseille 2:0. Oba zásahy si připsal útočník Richarlison v 76. a 81. minutě.

1. kolo fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Neapol - Liverpool 4:1 (3:0)
Branky: 5. z pen. a 47. Zieliński, 31. Anguissa, 44. Simeone - 49. Díaz. Rozhodčí: Del Cerro (Šp.).
Ajax Amsterodam - Rangers 4:0 (3:0)
Branky: 17. Álvarez, 32. Berghuis, 33. Kudus, 80. Bergwijn. Rozhodčí: Stieler (Něm.).
1.Ajax Amsterodam11004:03
2.Neapol11004:13
3.Liverpool10011:40
4.Rangers10010:40
Skupina B:
FC Bruggy - Bayer Leverkusen 1:0 (1:0)
Branka: 42. Sylla. Rozhodčí: Peljto (Bosna).
Atlético Madrid - FC Porto 2:1 (0:0)
Branky: 90.+2 Hermoso, 90.+11 Griezmann - 90.+6 Uribe z pen. Rozhodčí: Marciniak (Pol.). ČK: 82. Taremí (Porto)
1.Atlético Madrid11002:13
2.Bruggy11001:03
3.FC Porto10011:20
4.Leverkusen10010:10
Skupina C:
Inter Milán - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)
Branky: 25. Sané, 66. vlastní D'Ambrosio. Rozhodčí: Turpin (Fr.).
FC Barcelona - Viktoria Plzeň 5:1 (3:1)
Branky: 34., 45.+3 a 67. Lewandowski, 13. Kessié, 71. Torres - 44. Sýkora. Rozhodčí: Visser (Belg.)