Hlavní obsah

Žádná nostalgie Vrbu nepřepadla. Je rád za cestu do Mekky fotbalu a říká: Třeba ještě Plzeň povedu

Radek Malina (Manchester)Sport.czPrávo
27. 11. 2013 15:21

Poslední utkání v roli plzeňského trenéra na hřišti soupeře v evropských pohárech čeká ve středu večer Pavla Vrbu. Západočechy povede do bitvy v Manchesteru proti místnímu City. Pak etapu spojenou s klubem z města piva uzavře dvěma domácími duely s Příbramí a následně s CSKA Moskva, v polovině prosince pak odejde k reprezentaci. „Žádná nostalgie mě nepřepadla," ujišťoval devětačtyřicetiletý trenér v tiskovém středisku anglického klubu s blížícím se výkopem středečního duelu (20:45).

Foto: Petr Eret, ČTK

Plzeňský trenér Pavel Vrba.Foto: Petr Eret, ČTK

Článek

Pomůže zápas na Manchesteru City bez ohledu na výsledek Plzni do budoucnosti?

V Evropě je deset top mužstev, která nemají konkurenci a nikdo se s nimi nemůže měřit. Mezi vyvolené patří Bayern i Manchester City, které máme ve skupině Ligy mistrů. Situace je pro nás těžká. Už postup do skupiny byl úspěchem. Dvakrát z posledních tří let jsme byli v hlavní fázi Ligy mistrů a jsme rádi za každou podobnou zkušenost. Doufám, že budeme v příštích sezónách pravidelně účastníky skupinové fáze evropských pohárů.

Mluvíte v množném čísle, ale v polovině prosince Plzeň opustíte a zamíříte k reprezentaci. Nepřepadá vás před posledním zápasem na hřišti soupeře v evropských pohárech jistá nostalgie?

Před týdnem jsem určitým způsobem rozhodl o své budoucnosti, jde o moji osobní věc. Každopádně věřím, že Plzeň bude dál pokračovat v určité úspěšnosti. A možná ještě někdy účinkování v Evropě se západočeským klubem zažiju. Třeba se do Plzně vrátím a zápasů v Lize mistrů či Evropské lize bude ještě spousta. Určité období končí, což však neznamená, že se s Plzní rozcházím ve zlém. Situace se radikálně uklidnila, komunikace mezi všemi v klubu se změnila a můj odchod nebude tak horký. V Plzni jsem zažil nějaké období, které bylo mimořádné, ale kapitolu Viktoria vůbec neuzavírám.

Prožíváte s vědomím blížícího se konce zápasy intenzivněji?

Stejně. Jde o důležitá utkání, v nichž chceme uspět.

Jste rád, že poslední zápas na hřišti soupeře v evropských pohárech vyšel právě na Anglii?

Na ostrovech se představíme poprvé. Vždy jsme toužili po zápase v Anglii, utkání s Manchesterem City na jeho půdě bude svátek. Jsem zvědavý, jak duel zvládneme. A jsem moc rád, že Anglii zažiju. Je to Mekka fotbalu. Pro mě, pro hráče i všechny v klubu půjde o velký zážitek.

Nebylo by pro vás příjemnější absolvovat poslední zápas na hřišti soupeře s protivníkem, jemuž můžete spíše vzdorovat a máte větší naději na úspěch?

Já hlavně věřím, že budeme hrát desátého prosince doma o postup do Evropské ligy a pokud se nám podaří vybojovat třetí místo, budu hodnotit naše účinkování v podzimní Evropě jako úspěšné. Třetí místo ve skupině v součtu s šesti vyhranými zápasy v předkolech Ligy mistrů by znamenalo maximální spokojenost.

V jakém rozpoložení váš tým nastoupí do zápasu?

Říjen pro nás nebyl úplně úspěšný, ale v listopadu už zase vyhráváme. A zlepšily se nejen výsledky, ale rovněž herní projev. Snad nám to vydrží do konce sezóny.

Takže vás nepřepadají pochybnosti a obavy, aby zápas neskončil stejně jako představení na hřišti Bayernu Mnichov, kde jste schytali pětibrankový příděl?

Na Bayernu jsme byli hodně ustrašení. Šlo o jedno z nejbojácnějších vystoupení Plzně za poslední čtyři roky. Možná mělo vliv, že polovina hráčů nehrála Ligu mistrů před dvěma lety, neprošla zkušeností s Barcelonou či AC Milán. Respekt a prostředí nás hodně svazovaly. Jsme bohatší právě o zmíněnou zkušenost. Jednu velkou ránu už jsme dostali. I proto věřím, že se Mnichov nebude opakovat.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Souhrn:

2021/22

Souhrn z výsledků:
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Sporting Portugal Sporting Clube de Portugal - Borussia Dortmund Dortmund Sporting Portugal - Dortmund 3 : 1
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Tiraspol Šeriff Tiraspol - Real Madrid C.F. Real Madrid Tiraspol - Real Madrid 0 : 3
20211124T21 : 00:00+0000
Tiraspol vs. Real Madrid
Tiraspol vs. Real Madrid
Tiraspol
Real Madrid
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Paris Saint-Germain PSG Manchester City - PSG 2 : 1
20211124T21 : 00:00+0000
Manchester City vs. PSG
Manchester City vs. PSG
Manchester City
PSG
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Liverpool Liverpool F.C. - FC Porto Porto Liverpool - Porto 2 : 0
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Bruggy FC Bruggy - Rasen Ballsport Lipsko Lipsko Bruggy - Lipsko 0 : 5
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Atlético Atlético Madrid - AC Milán AC Milán Atlético - AC Milán 0 : 1
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Inter Inter Milán - FK Šachtar Doněck Šachtar Inter - Šachtar 2 : 0
20211124T18 : 45:00+0000
Inter vs. Šachtar
Inter vs. Šachtar
Inter
Šachtar
24.11.2021 základní skupiny - 5. kolo Besiktas Besiktas - Ajax Amsterdam Ajax Besiktas - Ajax 1 : 2

Souhrn z tabulek:
Souhrn z kalendáře:
7.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo PSG Paris Saint-Germain - FC Bruggy Bruggy PSG - Bruggy Vsadit
7.12. 18 : 45 základní skupiny - 6. kolo Lipsko Rasen Ballsport Lipsko - Manchester City F.C. Manchester City Lipsko - Manchester City Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo AC Milán AC Milán - Liverpool F.C. Liverpool AC Milán - Liverpool Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo Ajax Ajax Amsterdam - Sporting Clube de Portugal Sporting Portugal Ajax - Sporting Portugal Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo Dortmund Borussia Dortmund - Besiktas Besiktas Dortmund - Besiktas Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo Porto FC Porto - Atlético Madrid Atlético Porto - Atlético Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo Real Madrid Real Madrid C.F. - Inter Milán Inter Real Madrid - Inter Vsadit
7.12. 21 : 00 základní skupiny - 6. kolo Šachtar FK Šachtar Doněck - Šeriff Tiraspol Tiraspol Šachtar - Tiraspol Vsadit