Chorvatsko - Francie 1:1Francie remizovala v Chorvatsku, Slováci doma vybouchli

Fotbalisté Francie ve druhém kole Ligy národů a repríze finále minulého mistrovství světa remizovali v Chorvatsku 1:1. Obhájci trofeje stejně jako domácí ve skupině A1 poprvé bodovali. Slovensko ve skupině C3 překvapivě podlehlo Kazachstánu 0:1.

Chorvat Mislav Oršič (vlevo) a Francouz Antoine Griezmann.

Francouzi, kteří před čtyřmi lety v Moskvě porazili Chorvatsko 4:2, na rozdíl od domácího týmu ve Splitu nastoupili bez řady opor. Pouze na lavičce zůstali hvězdní útočníci Mbappé a Benzema nebo brankář Lloris.

Hosty poslal do vedení v 52. minutě Rabiot po přihrávce Ben Yeddera. Odpovědět mohl kapitán Modrič, ale francouzský gólman Maignan jeho střelu k tyči zneškodnil. V 83. minutě už srovnal střídající Kramarič z penalty po faulu dalšího náhradníka Clausse.

Na lavičku francouzské reprezentace se vrátil trenér Deschamps, jenž při páteční domácí porážce 1:2 s Dánskem chyběl kvůli smrti otce.

Dánsko vyhrálo v Rakousku 2:1 a vede tabulku skupiny A1 s plným počtem bodů. Utkání začalo o hodinu a půl později až ve 22:15 kvůli výpadku elektrického proudu v části Vídně.

K výpadku došlo krátce po 20. hodině ve druhém vídeňském okrese Leopoldstadt, kde bylo podle médií postiženo i 1500 domácností. Na stadionu Ernsta Happela, který je největší fotbalovou arénou v Rakousku, nefungovalo ani osvětlení.

První velkou šanci Dánů ve 28. minutě proměnil Höjbjerg. Domácí po hodině hry odpověděli zásluhou Xavera Schlagera, v 84. minutě ale rozhodl střídající Stryger Larsen. Rakušané ve druhém duelu pod novým trenérem Rangnickem nepotvrdili úvodní vítězství 3:0 v Chorvatsku.

Zápas v Trnavě rozhodl ve 26. minutě Darabajev, který zařídil Kazachstánu druhou výhru v Lize národů bez inkasované branky. Slováci nenavázali na úvodní venkovní triumf 1:0 nad Běloruskem.

Slováci ve druhé půli sahali po vyrovnání. Střídající sparťan Haraslín po hodině hry trefil tyčku a v 77. minutě připravil gól pro Almásiho, ale trefa útočníka Ostravy neplatila kvůli Kuckově faulu. V základní sestavě domácích nastoupili i slávista Schranz, liberecký Koscelník a Chvátal z Olomouce.