Anglie - Maďarsko 0:4Gólové hody. Maďaři zostudili Anglii, Němci nadělili Itálii 'bůra'

Večer debaklů a gólové hody prožila v úterý elitní část fotbalové Ligy národů. Největší ostudu si uřízli Angličané, kteří po senzační porážce v Maďarsku schytali od fotbalistů od Dunaje čtyřgólový příděl na domácí půdě. Sedm branek bylo k vidění v utkání Německa s Itálií v Mönchengladbachu, kde domácí zvítězili 5:2. Italové tak přišli o vedení ve skupině a propadli se na třetí příčku za Německo a vedoucí Maďarsko. Ve skupině A4 si upevnilo vedení Nizozemsko, které přestřílelo 3:2 Wales. Druhá Belgie si poradila 1:0 s Polskem.

Fotbalisté Maďarska oslavují velké vítězství nad Anglií.

Maďaři před deseti dny porazili Anglii poprvé od roku 1962, nyní stejný kousek zopakovali dokonce na soupeřově hřišti a po senzačním vítězství se posunuli do čela skupiny A3. Pro Anglii jde o ostudu historických rozměrů. Domácí prohru o čtyři branky bez vstřeleného gólu prožili hráči Albionu úplně poprvé.

Destrukci Anglie odstartoval Sallai po čtvrthodině hry pohotovým zakončením po standardní situaci. Pětadvacetiletý záložník Freiburgu přidal druhou trefu v 70. minutě a po 69 letech napodobil výkon legend Ference Puskáse a Nándora Hidegkutiho, kteří jako poslední maďarští hráči zaznamenali dva góly na anglické půdě.

V 80. minutě přidal další gól prudkou ranou Zsolt Nagy a senzační výsledek stvrdil v závěru Gazdag. Domácí se na žádnou odpověď nezmohli, závěr navíc dohrávali bez vyloučeného Stonese. Anglie prohrála doma čtyřbrankovým rozdílem poprvé od duelu se Skotskem v roce 1928 (1:5).

Německo ve všech třech předchozích utkáních Ligy národů remizovalo 1:1, v Mönchengladbachu ale nedalo úřadujícím mistrům Evropy šanci a na Maďarsko ztrácí bod. Domácí vedli už po úvodním dějství po Kimmichově gólu a Gündoganově penaltě. Mezi 51. a 69. minutou přidali další tři trefy, na Müllera navázal dvougólový Werner.

Italové v závěru zkorigovali stav zásluhou Bastoniho a premiérové branky osmnáctiletého útočníka Gnonta. "Azzurri" inkasovali pětkrát v jednom utkání poprvé od roku 1957 a duelu s Jugoslávií (1:6).

Infarktový závěr byl k vidění v Rotterdamu v zápase Nizozemsko - Wales. Domácí "Oranje" si brzy vypracovali dvougólový náskok, záhy ale snížil Johnson a v druhé minutě nastavení srovnal z penalty Bale. Krátce po rozehrávce ze středového kruhu se ale ještě dostal míč k Depayovi a ten ve skluzu přece jen udržel Nizozemsku tříbodový náskok ve skupině před druhou Belgií.

Fotbalová Liga národů UEFA - 4. kolo
Skupina A3:
Německo - Itálie 5:2 (2:0)
Branky: 10. Kimmich, 45.+4 Gündogan, 51. Müller, 68. a 69. Werner - 78. Gnonto, 90.+4 Bastoni.
Anglie - Maďarsko 0:4 (0:1)
Branky: 16. a 70. Sallai, 80. Nagy, 89. Gazdag.
1.Maďarsko42117:37
2.Německo41308:56
3.Itálie41215:75
4.Anglie40221:62
Skupina A4:
Nizozemsko - Wales 3:2 (2:1)
Branky: 17. Lang, 23. Gakpo, 90.+3 Depay - 26. Johnson, 90.+2 Bale z pen.
Arménie - Skotsko 1:4 (1:2)
Branky: 6. Bičachčjan - 14. a 45.+1 Armstrong, 50. McGinn, 54. Adams. ČK: 44. A. Hovhanisjan, 90.+1 K. Hovhanisjan (oba Arm.).
Ukrajina - Irsko 1:1 (0:1)
Branky: 47. Dovbyk - 32. Collins.