Portugalsko - Švýcarsko 4:0Ronaldo řádil! Portugalsko deklasovalo Švýcary

Hvězdný kapitán znovu zářil! Fotbalisté Portugalska v 2. kole Ligy národů porazili na svém hřišti 4:0 Švýcarsko. Dvěma góly se blýskl útočník Cristiano Ronaldo, jenž na rozdíl od duelu se Španělskem začal v základní sestavě. Mistři Evropy z roku 2016 se posunuli do čela skupiny A2 o skóre před českou reprezentaci, která doma remizovala 2:2 se Španělskem.

Portugalská radost. Cristiano Ronaldo slavil během první půle utkání Ligy národů proti Švýcarsku hned dva vstřelené góly.

Portugalci otevřeli skóre po čtvrthodině, kdy po Ronaldově střele z přímého kopu dorazil míč do brány Carvalho. Ronaldo se dočkal ve 35. minutě po Jotově přihrávce a vzápětí přidal z dorážky druhou branku. Historicky nejlepší střelec mezistátních zápasů tak navýšil svůj střelecký účet v reprezentaci na 117 gólů.

Pětinásobný držitel Zlatého míče sahal i po hattricku, třetí gól krátce po pauze ale vstřelil z ofsajdu. V 68. minutě uzavřel výsledek Cancelo. Portugalci porazili Švýcary potřetí v řadě.

Portugalec Cristiano Ronaldo v euforické póze poté, co vstřelil gól v utkání Ligy národů proti Švýcarsku.

Ve skupině B4 zůstali stoprocentní Norové, kteří zvítězili 2:1 v severském derby ve Švédsku. Obě trefy vítězů obstaral kanonýr Erling Haaland, jenž prodloužil střeleckou sérii v národním týmu na sedm zápasů. Během nich nasázel celkem 11 branek. V druhém utkání skupiny vyhrálo Srbsko doma 4:1 se Slovinskem.

Výsledky 2. kola fotbalové Ligy národů
Skupina A2:
Utkání Česko - Španělsko najdete ZDE
Portugalsko - Švýcarsko 4:0 (3:0)
Branky: 35. a 40. Ronaldo, 15. Carvalho, 68. Cancelo.
Skupina B4:
Srbsko - Slovinsko 4:1 (1:1)
Branky: 24. Mitrovič, 56. S. Milinkovič-Savič, 85. Jovič, 90.+2 Radonjič - 30. Stojanovič.
Švédsko - Norsko 1:2 (0:1)
Branky: 90.+2 Elanga - 20. z pen. a 69. Haaland.
Skupina C2:
Kypr - Severní Irsko 0:0
Kosovo - Řecko 0:1 (0:1)
Branka: 36. Bakasetas. ČK: 72. Aliti, 90.+2 Murič (oba Kos.).
Skupina C4:
Gibraltar - Severní Makedonie 0:2 (0:1)
Branky: 21. Bardhi, 84. Nikolov.
Bulharsko - Gruzie 2:5 (0:2)
Branky: 50. Iliev, 83. Stefanov - 4. Davitašvili, 31. Hristov, 52. Zivzivadze, 58. Kvaracchelija z pen., 70. Kazaišvili.