Španělsko - Portugalsko 1:1Španělsko doma neudrželo vedení a Ligu národů začalo remízou

Fotbalisté Španělska remizovali v úvodním kole Ligy národů na svém hřišti 1:1 s Portugalskem. Domácí poslal do vedení v 25. minutě útočník Álvaro Morata, vyrovnání obstaral v závěru Ricardo Horta. Oba týmy jsou po prvních zápasech skupiny A2 za českou reprezentací, která doma zdolala 2:1 Švýcarsko.

V souboji o míč (zleva) Španěl Ferrán Torres a André Silva z Portugalska.

Utkání v Seville gólově otevřel Morata po rychlém protiútoku, když mu předložil míč před odkrytou bránu Sarabia. Devětadvacetiletý útočník Juventusu vstřelil 26. gól v národním týmu a na sedmém místě španělských reprezentačních tabulek dorovnal Emilia Butragueňa.

Netradičně pouze na lavičce začala portugalská hvězda Cristiano Ronaldo, který odehrál až závěrečnou půlhodinu. Byl tak u vyrovnání svého týmu v 82. minutě, kdy se prosadil po Cancelově centru zblízka Horta. Záložník Bragy skóroval při druhém reprezentačním startu a takřka osm let po svém debutu. Sousedé z Pyrenejského poloostrova spolu remizovali v základní hrací době popáté v řadě.

Španělský kouč Luis Enrique gestikuluje.

Ve skupině B4 uspěly severské týmy. Švédsko zdolalo 2:0 Slovinsko, skórovali Forsberg z pokutového kopu a Kulusevski. Norsko uspělo 1:0 v Srbsku. Jedinou branku dal kanonýr Erling Haaland, jenž se prosadil v šestém mezistátním duelu v řadě. Během této série má na kontě devět gólů.

Cristiano Ronaldo v utkání Ligy národů ve Španělsku.

Ze skupiny B2 bylo kvůli vojenské agresi na Ukrajině vyloučeno Rusko, a tak byl na programu jediný zápas. V něm remizoval Izrael na domácí půdě 2:2 s Islandem.