Doumbia z Brestu nastřílel čtyři branky za poločas, PSG vyhrál díky Mbappému

Útočník Kamory Doumbia v 17. kole francouzské fotbalové ligy nastřílel čtyři branky za poločas a zařídil domácí výhru Brestu 4:0 nad Lorientem. Paris Saint Germain doma přehrál Mety 3:1 a tabulku vede o pět bodů před Nice.

Kamory Doumbia z Brestu se blýskl čtyřmi góly

Dvacetiletý Malijec Doumbia během prvního poločasu překonal svoje sezonní maximum nastřílených branek v Ligue 1. Dosud se v jednom ročníku dokázal prosadit nejvýše dvakrát, a to v dresu svého kmenového klubu Remeše. Stal se teprve druhým hráčem za posledních 60 let, jemuž se podařilo dát čtyři góly v prvním poločase. Prvním byl v září 2016 Edinson Cavani v dresu PSG proti Caen.

Brest v šesti zápasech po sobě odešel neporažený, z toho pětkrát bodoval naplno. V tabulce mu patří čtvrtá příčka a na PSG ztrácí devět bodů. Lorient poosmé v řadě nezvítězil a je předposlední.

Výhru Pařížanů zařídil na své 25. narozeniny dvěma brankami Kylian Mbappé. Mistr světa z roku 2018 dal už 18 gólů a v čele tabulky střelců má náskok deseti branek. Do vedení poslal svěřence Luise Enriqueho krátce po půli Vitinha, za hosty snížil Udol.

Lyon porazil Nantes 1:0, vyhrál třetí ligový zápas za sebou a opustil sestupové příčky. Gól dal Lacazette.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:
Brest - Lorient 4:0 (22., 25., 29. a 45.+2 Doumbia)
Clermont - Rennes 1:3 (3. Nicholson - 53. Kalimuendo, 88. Doué, 90.+6 Blas z pen.)
Lyon - Nantes 1:0 (49. Lacazette)
Montpellier - Marseille 1:1 (14. Fayad - 52. Veretout)
Nice - Lens 2:0 (75. z pen. a 78. Moffi)
Paris St. Germain - Mety 3:1 (60. a 83. Mbappé, 49. Vitinha - 72. Udol)
Remeš - Le Havre 1:0 (25. Nakamura)
Štrasburk - Lille 2:1 (41. vlastní Yoro, 77. Mwanga - 21. vlastní Sylla)
Toulouse - Monako 1:2 (5. Magri - 26. a 44. z pen. Ben Yedder).