PSG porazil Lille a vede ligu o 11 bodů, Mbappé zůstal pouze na lavičce

Fotbalisté Paris Saint Germain porazili ve 21. kole francouzské ligy doma Lille 3:1 a na druhé Nice mají v tabulce už jedenáctibodový náskok. Hvězdný útočník Kylian Mbappé zůstal po celý zápas mezi náhradníky, což se mu v Paříži stalo teprve potřetí.

Fotbalisté PSG se radují z branky v zápase s Lille

V brance domácích nastoupil Keylor Navas, který v ligovém zápase naskočil poprvé od sezony 2021/22. Čisté konto Navasovi vydrželo sedmatřicetiletému Kostaričanovi jen šest minut po trefě Yaziciho. Pařížané však vývoj utkání rychle otočili. V desáté minutě srovnal Goncalo Ramos a o sedm minut později je poslal do vedení vlastní gól Alexsandra. Vítězství PSG pečetil deset minut před koncem Kolo Muani.

Mbappé se v minulosti na hřiště vůbec nedostal jen v první sezoně po přestupu z Monaka proti Nantes a Monaku. Spekuluje se, že pětadvacetiletý mistr světa z roku 2018 v PSG neprodlouží smlouvu a v létě odejde jako volný hráč do Realu Madrid.

Francouzská fotbalová liga - 21. kolo:
Lens - Štrasburk 3:1 (16. Wahi, 30. Pereira da Costa, 58. Sotoca - 43. Delaine)
Paris St. Germain - Lille 3:1 (10. Ramos, 17. vlastní Alexsandro, 80. Kolo Muani - 6. Yazici)