Fotbalisté PSG porazili ve šlágru francouzské ligy Monako

Fotbalisté Paris Saint Germain přestříleli v předehrávaném šlágru 13. kola francouzské ligy Monako 5:2 a upevnili si vedení v tabulce. Před druhým Nice, které hraje až v neděli s Toulouse, mají náskok čtyř bodů. Knížecí klub nezvítězil podruhé za sebou a na třetí příčce ztrácí další dva body.

Fotbalisté PSG se radují z branky

Úřadující šampiony poslal v 18. minutě do vedení Goncalo Ramos, Takumi Minamino ale vzápětí po chybě brankáře Gianluigiho Donnarummy odpověděl vyrovnávacím gólem. Ještě před poločasem ale vrátil domácím vedení Kylian Mbappé, jenž proměnil penaltu a v čele tabulky střelců si polepšil na 14 branek.

Ve druhém poločase zvýraznili náskok Pařížanů Ousmane Dembélé, který se trefil v sezoně poprvé, a Vitinha. Na snížení Floriana Baloguna ze 75. minuty už nikdo z monackých fotbalistů nenavázal, Randal Kolo Muani naopak v šesté nastavené minutě pečetil skóre.

Francouzská fotbalová liga - 13. kolo:
Paris St. Germain - Monako 5:2 (18. Ramos, 39. Mbappé z pen., 70. Dembélé, 72. Vitinha, 90.+6 Kolo Muani - 22. Minamino, 75. Balogun)