Lyon doma remizoval s Lille a podruhé za sebou nevyhrál

Mistrovský Olympique Lyon remizoval v 9. kole francouzské fotbalové ligy na svém hřišti s Lille 2:2 a po prohře s Rennes z minulého kola podruhé za sebou ztratil body. Lyon v utkání dvakrát prohrával, ale pokaždé dokázal odpovědět. Poprvé vedoucímu celku pomohl soupeřův vlastní gól a podruhé čtvrt hodiny před koncem utkání obránce Grosso, který se vrátil do sestavy domácího mužstva po zranění.

Lyon vede o tři body před Girondins Bordeaux, jehož fotbalisté porazili na svém hřišti rozjeté Toulouse 2:1 a ukončili jeho čtyřzápasovou vítěznou šňůru. Oba týmy mají na druhém a třetím místě tabulky po 17 bodech. Domácí už po první půli vedli zásluhou Gourcuffa a Belliona 2:0. Hosté stačili v nastaveném čase jen snížit a zaznamenali druhou prohru v letošním ročníku.

Paris St. Germain porazil na svém hřišti Lorient 3:2 a po třech zápasech bez vítězství dnes opět naplno bodoval. Rozhodující branku vstřelil pařížský Arnaud tři minuty před koncem.

Monako se v domácí soutěži trápí a prohrálo už třetí zápas po sobě. Tentokrát doma nestačilo na Nice. Souboj posledních dvou týmů Sochaux a Le Havre skončil remízou 1:1.

Francie - 9. kolo
Bordeaux - Toulouse 2:1 (29. Gourcuff, 40. Bellion - 90.+3 Capoue), Caen - Grenoble 2:2 (24. Savidan, 59. Florentin - 19. Akrour, 77. Moreira), Monako - Nice 1:2 (38. Cufre z pen. - 9. Bamogo, 56. Fae), Nantes - St. Etienne 1:0 (28. Bekamenga), Paris St. Germain - Lorient 3:2 (23. Pancrate, 49. Hoarau, 87. Arnaud - 12. Saifi, 38. Abriel), Sochaux - Le Havre 1:1 (72. Birsa - 45. Alassaine), Lyon - Lille 2:2 (24. vlastní Fongang, 75. Grosso - 14. Rami, 62. Bastos).