PSG - Lorient 1:3Šok pro PSG. Mbappé a spol. doma podlehli outsiderovi

Fotbalisté Paris St. Germain prohráli ve 31. kole francouzské ligy s Lorientem na svém hřišti 1:3. Favorit už od 20. minuty hrál bez vyloučeného Hakimího. Ztrátu favorita využila druhá Marseille, která během dvou minut otočila domácí zápas s Auxerre a po výhře 2:1 se přiblížila k PSG na rozdíl pěti bodů.

Fotbalisté Lorientu slaví senzační triumf na půdě PSG.

Lorient čekal na výhru pět zápasů, ale v Paříži se už po čtvrthodině hry ujal vedení, poté co se po krásné kombinaci prosadil Le Fée. Brzy poté dostal Hakimí druhou žlutou kartu a musel ze hřiště, přesto se domácím podařilo kuriózně vyrovnat. Gólman Mvogo před sebe hodil na zem míč a chystal se rozehrát, ale hra nebyla přerušená a Mbappé okamžik využil ke vstřelení gólu do prázdné branky.

Hosté si ale ještě před přestávkou vzali vedení zpět po skvělé akci Faivreho, který asistoval i u první branky, a trefě Yongwy. V druhém poločase inkasoval nevýrazně hrající PSG potřetí, výhru Lorientu zpečetil Dieng.

Sestupem ohrožené Auxerre vedlo v Marseille od 33. minuty po střele Tourého zpoza vápna. Úřadující vicemistr otočil výsledek slepenými góly v závěru. V 75. minutě se prosadil Ünder a vzápětí na něj navázal po průniku Sánchez.

Francouzská fotbalová liga - 33. kolo:
Monako - Montpellier 0:4 (28. a 72. Nordin, 65. Maouassa, 80. Mavididi)
Clermont - Remeš 1:0 (4. Kyei)
Rennes - Angers 4:2 (54. a 84. Doku, 25. Gouiri, 35. vlastní Hountondji - 19. Tálib z pen., 42. Niane)
Troyes - Nice 0:1 (2. Budáví)
Paris St. Germain - Lorient 1:3 (29. Mbappé - 15. Le Fée, 39. Yongwa, 89. Dieng)
Marseille - Auxerre 2:1 (75. Ünder, 77. Sánchez - 33. Touré).