Třetiligový Rouen vyřadil z Francouzského poháru loňského vítěze Toulouse

Fotbalisté Toulouse své loňské překvapivé vítězství ve Francouzském poháru neobhájí. Prvoligový tým vypadl ve 4. kole po porážce 3:4 po penaltách na hřišti Rouenu ze třetí nejvyšší soutěže. V rozstřelu padlo rozhodnutí až ve 12. sérii.

Fotbalisté Rouenu se radují z historického vítězství

Toulouse bylo blízko vyřazení už v normální hrací době, ale Nicolaisen ho ještě odvrátil vyrovnáním v druhé nastavené minutě na 3:3. Ve Francouzském poháru se v případě remízy po devadesáti minutách prodlužuje pouze ve finále, takže šlo utkání rovnou do penalt.

V prvních jedenácti sériích rozstřelu bylo úspěšných všech 22 exekutorů včetně brankářů. Dvanáctou sérii načal neúspěšně obránce Toulouse Suazo a následný proměněný pokus Sahlounea znamenal historický postup domácího celku. Rouen se stal prvním týmem z třetí nebo nižší ligy, jemuž se podařilo vyřadit úřadujícího vítěze Francouzského poháru.