Gruzie - Nizozemsko 1:1Gruzínská jednadvacítka je ve čtvrtfinále ME, může být soupeřem českého týmu

Gruzínští fotbalisté při své premiéře na evropském šampionátu hráčů do 21 let postoupili do čtvrtfinále. Na domácím turnaji v Tbilisi v úterý na závěr základní části remizovali 1:1 s Nizozemci a ovládli skupinu A před Portugalskem.

Utkání ME fotbalistů do 21 let Španělsko - Ukrajina

Ve čtvrtfinále budou Gruzínci soupeřem českého týmu, pokud svěřenci Jana Suchopárka ve středu získají alespoň bod v utkání s Izraelem. První známou dvojicí v play off je Anglie - Portugalsko.

Před rekordní návštěvou 43 tisíc diváků v Tbilisi poslal domácí výběr do vedení ve 42. minutě Davitašvili, který parádně prošel celou nizozemskou obranou a otevřel skóre. Soupeř sice ještě v nastavení prvního poločasu vyrovnal, ale výsledkem byla jen třetí nizozemská remíza na šampionátu.

V předchozích zápasech Gruzínci porazili Portugalsko 2:0 a remizovali 2:2 s Belgií. Obhájci stříbrných medailí Portugalci si zajistili postup výhrou 2:1 nad Belgií. Nizozemci skončili ve skupině třetí a nenavážou na semifinálovou účast v roce 2021.

Skupinu B vyhráli Španělé o skóre před Ukrajinou, s kterou na závěr remizovali 2:2 díky Ruizovu gólu z poslední minuty. Ve čtvrtfinále se vyhnou vítězi skupiny D Francii.