Mladá Boleslav porazila v Tipsport Cupu Liberec

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v sobotním premiérovém duelu turnaje Tipsport Cup hraném v jejich městě ligového lídra z Liberce 2:0. Domácí dominovali až po přestávce, Severočechy přehráli v agresivitě i přesností v kombinaci.

Liberec sice nepodal v Mladé Boleslavi proti domácímu týmu, který obhajuje loňskou výhru, špatný výkon, ale Středočeši si užívali velkého zájmu fandů a po dvou pěkných brankách hlavou vyhráli 2:0. Dali tak zapomenout na páteční zklamání ze ztráty Mendyho. Ani Liberečtí ale nemuseli zoufat: největším přínosem byl výkon osmnáctiletého lotyšského gólmana Uvarenka, který je v klubu na zkoušce.

To jablonecký kouč Petr Rada zatím jen lepí díry po odchodu Šenkeříka, Michálka a Drobného. Dnes se po půlročním působení v Turecku ale do sestavy vrátil stoper Dosoudil, Rada by rád ještě přivítal dva útočníky a v případě chystaného odchodu Nesvadby do Petrohradu i levého obránce. Jablonec na úvod remizoval s Hradcem Králové 1:1.

Druhý tým prvoligové tabulky si vedl mnohem lépe, Teplice porazily v "mostecké" skupině B Chmel Blšany 2:1. Těsnou prohru ale lze považovat za blšanský úspěch, protože při pohledu na soupisku chmelařů to spíše vypadalo na souboj juniorských výběrů. Po odchodu řady opor tak mohl trenéra Michala Bílka potěšit jen návrat Martina Müllera z Japonska, který dnes ale ještě nenastoupil.

Bohemians prohráli s Žižkovem

V druhém duelu se představil poprvé fanouškům právě Mendy a nepočínal si vůbec špatně, zato další mostecká posila vydržela na hřišti jen 24 minut; Pikl se pak ale zranil a zápas nedohrál. A Severočeši zápas s ambiciózním Kladnem do vítězného konce nedotáhli, 11 minut před koncem Cigánek vyrovnal na 1:1.

Hodně vážně vzali úvodní souboj skupiny D fotbalisté Zlína a Slovácka: oba týmy stejně jako v lize vsadily na defenzivu, a tak diváci gól neviděli. Větší radost z toho mohl mít Zlín, který hrál od 39. minuty bez Lukaštíka, který se stal prvním vyloučeným hráčem turnaje.

Vítěze nakonec neměl ani druhý moravský souboj, v němž prvoligové Brno zachraňovalo remízu 1:1 s Kunovicemi až v poslední minutě. Gól ale stál za to: Simr trefil nádherně růžek branky.

Jediný přímý souboj dvou klubů nehrajících nejvyšší soutěž viděl pražský Eden, ale podle očekávání přinesl největší zájem diváků. Fanoušci Bohemians 1905 si po potížích v loňském roce dokážou užívat každý zápas a ani jim možná nakonec nevadilo, že pražské derby se Žižkovem prohráli 0:1. Viktoria sehraje hned v neděli druhý zápas, soupeřem jí bude Příbram.

Tipsport Cup - 1. kolo
Skupina A
Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 61. Bukač. Rozhodčí: Jiřík. Diváci: 900.
Tabulka
1. Žižkov11001:03
2. Slavia00000:00
Příbram00000:00
4. Bohemians 190510010:10
V neděli 8. ledna se hraje utkání Příbram - Žižkov.
Skupina B
Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:0 (0:0)
Branky: 56. Palát, 84. Brunclík. Rozhodčí: Bouše. ŽK: Kurák - Dort. Diváci: 650.
Mladá Boleslav: Kučera (46. Miller) - Krátký (46. Ševinský), Švejdík (42. Vít), Brezinský, Rychlík (46. Palát) - Kurák (52. Brunclík), Šmerda, Matějovský, Čáp - Kulič (67. Sedláček), Pecka (46. Vaculík).
Liberec: Uvarenko - Matula, Hochmeister (57. Polák), Zápotočný (46. Košťál), Pudil (70. Dohnálek) - Hamouz, Abrahám (46. Ginzel), Hodúr (46. Magasföldy), Papoušek (46. Blažek) - Radzinevičius, Dort.
FK Jablonec - SK Hradec Králové 1:1 (0:1)
Branky: 48. Kiša - 24. Přibyl. Rozhodčí: Jílek. Diváci: 300.
Sestava Jablonce: Špit (46. Zelenka) - Laciga, Dosoudil (46. Huber), Hrotek, Pončák - Baranek, Jindříšek (46. Kiša), Kordula, Weber - Smíšek, Klapka (46. Špit).
FK Teplice - Chmel Blšany 2:1 (2:1)
Branky: 11. Rosa, 31. Rilke - 41. Polodna. Rozhodčí: Košec. Diváci: 300.
Teplice: Kolář - Kaufman, Rada, Hunal, Rosa (60. Krmaš) - Jirsák (46. Štohanzl), Szabo, Benát (46. Koukal), Tesařík (60. Klein) - Kroupa (46. Džeko), Rilke (46. Fenin).
Blšany: Trenčanský - Trapp (46. Broschinský), Süsser (46. Šourek), Vorel, Krejčík - Šelicha (46. Devátý), Loos, J. Bílek, Michal (60. Bednář) - Kacafírek, Polodna (46. Klasna).
SIAD Most - SK Kladno 1:1 (1:0)
Branky: 22. Jendruščák - 79. Cigánek. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Jamrich (Most). Diváci: 650.
Sestava Mostu: Svoboda (46. Belaň) - Škerle, Novotný, Pikl (24. Kulvajt) - Macek, Škoda (76. Schut), Pilař, Čížek (56. Brzezina), Procházka (61. Jamrich) - Jendruščák (56. Hruška), Mendy (64. Sitarčík).
Tescoma Zlín - Slovácko 0:0
Rozhodčí: Gallo. ČK: 39. Lukaštík. Diváci: 600.
Zlín: Baránek (46. Novák) - Vidlička, Janíček (85. Hrnčiřík), Švach, Dujka - Zapletal (80. Vavruša), Ditrich, Červenka, Lukaštík - Činčala (65. Bielik), Škripec (70. Žemlík).
Slovácko - I. poločas: Ondrůšek - Němčický, Šuškavčevič, Rajnoch, Palinek - Malchárek, Lička, Břežný, Filipský - Sowunmi, Kowalík.
II. poločas: Ondrůšek - Kudela, Břežný, Šuškavčevič, Lysoněk - Malchárek, Czinege, Švejnoha, Filipský - Malár, Kowalík.
Kunovice - 1. FC Brno 1:1 (0:0)
Branky: 55. Josefík - 90. Simr. Rozhodčí: Jahoda. Diváci: 350.
Sestava Brna: Václavík - Houšť, Horejš, Trousil, Ineman - Baláž (46. Vrána), Pavlík (60. Siegl), Večeřa, Černý (46. Partyš) - Musil (63. Besta), Simr.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.