Brazílie vyhrála v Uruguayi 4:0 a vede jihoamerickou kvalifikaci

MONTEVIDEO

Fotbalisté Brazílie jsou již v čele tabulky jihoamerické zóny kvalifikace na mistrovství světa 2010. V sobotu zvítězili vysoko 4:0 na hřišti Uruguaye, naopak dosavadní lídr Paraguay zaváhal doma s Chilany.

Již ve 12. minutě šli svěřenci Carlose Dungy do vedení po střele Daniela Alvése ze 40 metrů, kterou brankář domácích podcenil. Když krátce po přestávce zvyšoval svým sedmým kvalifikačním gólem Luis Fabiano již na 3:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Čtvrt hodiny před koncem uzavřel výsledek Kaká z penalty.

Brazílie vyhrála v Uruguayi poprvé po více než třiceti letech. "Když hrajete fotbal, vždycky vyhrajete," narážel po utkání Dunga na taktiku domácích, kteří se snažili kouskovat hru častými fauly.

První body na domácí půdě ztratili Paraguayci, které překvapilo Chile. To po brankách Fernandeze a Suaza zaznamenalo sedmou kvalifikační výhru a drží se bezpečně v první čtveřici, která si zajistí přímý postup do Jižní Afriky.

Argentina se na výhru nadřela

O hubené vítězství Argentiny nad Kolumbií 1:0 se postaral střelou z voleje obránce Daniel Diaz. "O poločase jsem byl pořádně naštvaný. Kolumbie vyhrávala všechny souboje jeden na jednoho, to se prostě nemůže na domácím hřišti stávat," zlobil se na své hráče kouč Diego Maradona.

Argentina tak jen částečně napravila šok, kterým byla poslední prohra 1:6 v Bolívii. Na vysokohorském stadiónu v La Pazu se v sobotu naopak dobře aklimatizovala Venezuela, která vyhrála 1:0. Její tým, jenž se připravoval ve vyšší nadmořské výšce tři týdny, byl přitom složen z hráčů do 20 let.

Jihoamerické kvalifikace fotbalového MS 2010:
Montevideo: Uruguay - Brazílie 0:4 (0:2)
Branky: 12. Diego Alvés, 36. Juan, 52. Fabiano, 75. Kaká z pen. ČK: 87. Pereira - 66. Fabiano.
La Paz: Bolívie - Venezuela 0:1 (0:1)
Branka: 33. vlastní Rivero. ČK: 80. Martins, 90.+2 Reyes (oba Bolívie).
Buenos Aires: Argentina - Kolumbie 1:0 (0:0)
Branka: 56. Diaz.
Asunción: Paraguay - Chile 0:2 (0:1)
Branky: 13. Fernandez, 50. Suazo.