Maradonova Argentina utrpěla debakl 1:6 v La Pazu

LA PAZ

Fotbalisté Argentiny utrpěli v dnešním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa 2010 šokující debakl 1:6 v Bolívii. Svěřenci legendárního Diega Maradony dostali ve vysokohorském prostředí v La Pazu jen o jeden gól méně než v předchozích 11 kvalifikačních zápasech dohromady.

Strůjcem těžké prohry favorizované Argentiny byl jednatřicetiletý Joaquín Botero, jenž během 32 minut rozdělených poločasem zaznamenal hattrick, když poprvé skóroval z penalty. Bolívie si s favorizovaným soupeřem připsala teprve třetí vítězství v probíhající kvalifikaci a v tabulce zůstala předposlední.

Argentina je po první porážce pod Maradonovým vedením stále druhá, nicméně mohou se před ni po dalších středečních duelech dostat Brazílie a Chile. Tým kolem barcelonské hvězdy Lionela Messiho prohrál už poločas 1:3 a jeho šance na zvrat zápase odešla v 64. minutě, kdy byl vyloučen Di Maria.

O pět gólů prohráli dvojnásobní mistři světa naposledy v roce 1993, kdy si prožili domácí ostudu 0:5 s Kolumbií.

Kvalifikace na fotbalové MS 2010 - jihoamerická zóna:
Puerto Ordaz: Venezuela - Kolumbie 2:0 (0:0)
Branky: 77. Fedor, 81. Arango.
La Paz: Bolívie - Argentina 6:1 (3:1)
Branky: 33. z pen., 54. a 65. Botero, 11. Martins, 45. Da Rosa, 86. Torrico - 24. Gonzalez. ČK: 64. Di Maria (Arg.).