Uruguay vyhrála v Kostarice 1:0 a je blízko postupu

SAN JOSÉ

V prvním zápase americké baráže o postup na mistrovství vyhráli fotbalisté Uruguaye v San José nad Kostarikou 1:0 a před středeční domácí odvetou mají do Jihoafrické republiky podstatně blíže než jejich soupeř. Jediný gól vstřelil ve 22. minutě obránce Lugano. Domácí hráli od 53. minuty v deseti bez vyloučeného Azofeify. Postupujícího určí středeční zápas v Montevideu.

Dvojnásobní mistři světa z Uruguaye skončili v jihoamerické kvalifikaci až na pátém místě, a tak museli do baráže proti čtvrtému týmu ze zóny CONCACAF. V San José je v prvním utkání čekala bouřlivá atmosféra i pro ně nezvyklý umělý povrch. Ale v prvním poločase byli lepším týmem a obránce Lugano z tureckého Fenerbahce našel po rohovém kopu cestu do sítě.

Brazilský trenér Kostaričanů Rene Simoes o přestávce své hráče burcoval k větší aktivitě, ale Azofeifa to s agresivitou přehnal a dostal červenou kartu. I v oslabení měli sice domácí blízko k vyrovnání, ale jejich největší šanci zmařil hrdina zápasu Lugano.

První zápas americké baráže o postup na fotbalové MS 2010:
San José: Kostarika - Uruguay 0:1 (0:1)
Branka: 22. Lugano. ČK: 52. Azofeifa (Kost.). Rozhodčí: Undiano (Šp.). Diváci: 18 000.