Brazílie - Argentina 3:0Souboj barcelonských hvězd: Neymar pokořil Messiho, argentinské šance ohroženy

Rio de Janeiro

Fotbalisté Brazílie v pokračování kvalifikace MS 2018 porazili odvěkého rivala Argentinu 3:0. Souboj barcelonských hvězd jednoznačně vyzněl pro Neymara, který v závěru první půle zvyšoval na 2:0. Lionel Messi, který si před časem rozmyslel už ohlášený konec v argentinském reprezentačním týmu, se neprosadil. Poněkud to ohrožuje šance jeho celku na postup.

Argentinec Lionel Messi (vlevo) a Brazilec Neymar v utkání kvalifikace MS.

MS budou mít zajištěny první čtyři celky, pátý v pořadí čeká baráž. Argentina je šestá s jednobodovou ztrátou na Ekvádor a Chile. Na vedoucí Brazílii, která pod vedením nového trenéra Titeho ještě nezaváhala, ztrácí osm bodů.

"Je to těžká porážka. Domníval jsem se, že to bude vyrovnanější. Když ale dali druhý gól, bylo hotovo," litoval argentinský kouč Edgardo Bauza Neymarovy trefy v nastavení prvního poločasu. Barcelonský útočník předtím přihrál na gól Coutinhovi, po hodině hry dokonal výhru v prestižním duelu Paulinho.

"Takovou porážku jsme nečekali. Do prvního gólu to bylo vyrovnané, ale druhý to zabil a my nevěděli, jak zareagovat," řekl Messi. "Jsme dole, ale pořád žijeme. Pořád to máme ve svých rukou. Musíme zapomenout na to, v jaké jsme situaci, a začít myslet na Kolumbii. Musíme se pořádně zlepšit, a když se nám povede dobrý výsledek proti Kolumbii, bude to hned vypadat jinak," konstatoval Messi s myšlenkami na úterní pokračování kvalifikačních bojů.

Druhé místo o bod za Brazílií drží Uruguay po výhře 2:1 nad čtvrtým Ekvádorem. Třetí příčka patří Kolumbii, která uhrála bezbrankovou remízu s Chile. Chilští šampióni Copy América se museli obejít bez zraněného útočníka Arsenalu Alexise Sáncheze a v tabulce jsou pátí.