Článek
Obří chyba a bylo vymalováno. V 52. minutě měli fanoušci na stadionu v Guadalajaře důvod pořádně si zakřičet, když Luis Romo prokázal tah na bránu. Gólmanovi Kim Sung-kjuovi totiž po hlavičce Raúla Jiméneze vypadl míč z rukou a mexický záložník Romo následně přeloboval celou defenzivu a rozvlnil síť.
Duel se hrál spíše mezi oběma vápny, oba celky vysoko napadaly a do šancí se příliš nedostávaly.
Nadějně přitom vypadala situace z 16. minuty, kdy hvězdný kapitán hostů Son Hung-min uháněl sám na bránu a dokonce úspěšně přeloboval mexického gólmana. Skvěle se však vrátil Edson Álvarez a nůžkami vykopl míč z brankové čáry. Stadion zatleskal a ocenil tak obětavost záložníka Fenerbahce, avšak nakonec zbytečnou, jelikož Son byl přistižen v ofsajdu.
První půle už více nenabídla, a větší očekávání se tak upínala ke druhému poločasu. Po Romově gólu iniciativu směrem dopředu převzali Korejci.
Domácí naopak čekali na rychlý brejk, který také přišel. Druhý gól Mexika mohl přidat Jiménez, jenž se podepsal už pod první branku svého týmu, avšak tentokrát jeho dělovku skvěle zneškodnil Sung-kju.
V posledních deseti minutách se korejský brankář blýskl i dalším zákrokem, tentokrát proti střele Obeda Vargase.
Ještě důležitější a pohotovější zákrok si však následně připsal mexický strážce svatyně Raúl Rangel. V 87. minutě přiletěl do vápna skvělý centr na hlavu Čo Ku-songa. Gólman domácích ale jeho pokus zneškodnil a poradil si i s následnou dorážkou, což byly jeho první dva zákroky v zápase.
V závěru Mexičané přežili drtivý tlak soupeře a zajistili si tak postup na domácím šampionátu do vyřazovací fáze. Mexiko se v základní skupině utká ještě s Českem a Jižní Korea vyzve Jihoafrickou republiku.
| Mistrovství světa ve fotbale: |
|---|
| Skupina A (Guadalajara): |
| Mexiko - Korea 1:0 (0:0) |
| Branka: 50. Romo. Rozhodčí: Tejera - Tarán, Barreiro - González (video, všichni Urug.). ŽK: I Kang-in, Pak Sung-ho (oba Korea). Diváci: 45.522. |
| Mexiko: Rangel - Sánchez, Álvarez, Vázquez, Gallardo - Romo (71. Vargas), Lira, Gutiérrez (71. Pineda) - Alvarado (80. Reyes), Jiménez (80. Giménez), Quiňones (84. Huerta). Trenér: Aguirre. |
MS ve fotbale 2026
Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se konalo od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostily tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů získalo Španělsko, které ve finále porazilo obhajující Argentinu. Po 20 letech se turnaje účastnilo také Česko, vypadlo ale už v základní skupině.













