Chorvatsko - Belgie 0:0SESTŘIH: Belgie na MS končí! Chorvatsku stačil k postupu bod

Belgičtí fotbalisté nezvládli závěrečné utkání skupin MS a s Chorvatskem remizovali 0:0. V konečném součtu jim v tabulce F po výhře Maroka 2:1 nad Kanadou patří až třetí příčka, která znamená konec na šampionátu. Naopak úřadující vicemistři světa postoupili do osmifinále.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Chorvatsko - BelgieVideo: Česká televize

Souboj dvou medailistů z předchozího světového turnaje v Rusku nabídl zejména ve druhém poločase řadu šancí, žádná z nich však neskončila gólem. Střídající belgický útočník Romelu Lukaku promarnil řadu příležitostí, jednou nastřelil i tyč. "Rudí ďáblové" vstřelili v Kataru pouze jeden gól.

Už po bezmála 10 vteřinách od úvodního výkopu vypálil Chorvat Perišič vedle. Na opačné straně Carrascovu střelu z úhlu zblokoval obránce Juranovič. Trossard zase rychlý protiútok zakončil ranou nad branku.

Belgičan Timothy Castagne (vpravo) v souboji s Chorvatem Andrejem Kramaričem.

Po čtvrthodině hry Carrasco fauloval ve vápně Kramariče a rozhodčí Taylor nařídil pro Chorvatsko penaltu. Kapitán Modrič se postavil proti spoluhráči z Realu Madrid brankáři Courtoisovi. Do hry však zasáhl videorozhodčí a sudí Taylor po zhlédnutí opakovaných záběrů pokutový kop odvolal kvůli těsnému ofsajdu, který předcházel faulu.

V druhé půli nabrala hra na intenzitě a 43.984.diváků sledovalo dramatickou podívanou. Kanonýr Lukaku hlavičkoval do náruče gólmana Livakoviče. Následně převzali iniciativu obhájci stříbra, Cortouis ale při svém 100. reprezentačním startu "Rudé ďábly" podržel. Nejprve vytáhl Kovačičův pokus nad branku a potom vyrazil Brozovičovu i Modričovu střelu.

Následně zahazoval velké šance Lukaku. Po hodině hry se k němu odrazil míč ve vápně, jenže hráč Interu Milán nastřelil tyč. Přesně nezamířil ani v 87. minutě, kdy se od něho odrazil balon vedle tyče. Pak ho v malém vápně našel střídající Thorgan Hazard, jenže Lukaku si jeho centr ideálně nezpracoval a Livakovič míč včas chytil. V nastavení se s 68 trefami historicky nejlepší střelec Belgie natahoval po míči, ten mu ale včasným skluzem sebral stoper Gvardiol, hrající kvůli zlomenému nosu v ochranné masce.

Belgii tak nebyl nic platný ani fakt, že Chorvatsku nepodlehla počtvrté v řadě. Svěřenci trenéra Daliče neprohráli už devět utkání.

Mistrovství světa ve fotbale - skupina F (Rajján):
Chorvatsko - Belgie 0:0
Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn (všichni Angl.) - Fritz (video, Něm.). ŽK: Dendoncker (Belgie). Diváci: 43.984.
Chorvatsko: Livakovič - Juranovič, Lovren, Gvardiol, Sosa - Modrič, Brozovič, Kovačič (90.+2 Majer) - Kramarič (64. Pašalič), Livaja (64. Petkovič), Perišič. Trenér: Dalič.
Belgie: Courtois - Dendoncker (72. Tielemans), Alderweireld, Vertonghen - Meunier (87. E. Hazard), De Bruyne, Witsel, Castagne - Trossard (59. T. Hazard), Mertens (46. Lukaku), Carrasco (72. Doku). Trenér: Martínez.