Kanada - Austrálie 0:4Olympijské vítězky Kanaďanky nepostoupily do osmifinále MS fotbalistek

Úřadující olympijské vítězky Kanaďanky nepostoupily na mistrovství světa fotbalistek do osmifinále. V posledním utkání ve skupině B utrpěly v Melbourne debakl 0:4 s Austrálií, jež jde dál z prvního místa. Z druhé pozice prošla mezi nejlepších 16 týmů Nigérie po bezbrankové remíze s již vyřazeným Irskem.

Zklamané fotbalistky Kanady po prohře s Austrálií

Kanaďanky potřebovaly k postupu do osmifinále s Austrálií bodovat, ale prohrávaly už po deseti minutách, kdy se trefila Hayley Rasová. Ta skórovala ještě jednou do poločasu, v druhé půli stanovily konečný výsledek Mary Foflerová a v nastavení z penalty Steph Catleyová.

Australanky tak vyhrály skupinu B se šesti body o bod před Nigérií. V pondělním osmifinále se postupující týmy utkají křížem s nejlepšími celky skupiny D, v níž usiluje o dvě místa ještě kompletní kvarteto Anglie, Dánsko, Čína a Haiti.

Kanada nepostoupila ze skupiny MS poprvé od roku 2011. Zatímco severoamerický tým získal medaile na posledních třech olympijských turnajích, na světových šampionátech je jeho maximem čtvrtá pozice z roku 2003.

Japonka Jun Endoová po zápase se Španělskem.

Japonky deklasovaly Španělsko

V závěrečném kole skupiny C deklasovaly fotbalistky Japonska 4:0 Španělsko a postoupily do osmifinále z prvního místa. V sobotu se mistryně světa z roku 2011 střetnou o účast ve čtvrtfinále s Norskem, Španělky narazí v evropském souboji na Švýcarsko.

Japonsko prošlo skupinou bez zaváhání, s plným počtem devíti bodů a skóre 11:0. Proti Španělkám dnes ve Wellingtonu získal asijský tým rozhodující třígólové vedení už do poločasu, dvakrát se trefila Hinata Mijazawaová. Oba celky už měly postup jistý po druhých zápasech, v duelu vyřazených se rozloučila s debutem na MS Zambie výhrou 3:1 nad Kostarikou.