Hlavní obsah

STUDIO MS ŽIVĚ: Češi podlehli Korejcům. Útok zklamal, k naší největší zbrani jsme se vůbec nedostali, kritizuje Karoch

Aktualizováno

Zraky sportovního světa se upínají na severoamerický kontinent, kde ve čtvrtek odstartovalo fotbalové mistrovství světa. V zahajovací den šampionátu šla do akce také česká reprezentace, jež v mexické Guadalajaře po nadějném průběhu nakonec podlehla Jižní Koreji 1:2. O slovo se proto hlásí Studio MS fotbal, jehož hostem je expert webu Sport.cz Pavel Karoch. Své postřehy nabízí také redaktor Michal Nussbauer, moderuje Aleš Svoboda. Vysíláme živě od 9:00.

STUDIO MS FOTBAL 12.6.2026Video: Sport.cz

Článek

Svěřenci trenéra Miroslava Koubka vedli od 59. minuty díky brance Ladislava Krejčího. Jenže český návrat na mistrovství světa po dvaceti letech fanouškům zhořkl, když nejprve srovnal záložník Feyenoordu Hwang In-pom a následně dokonal korejský obrat O Hjon-kjo.

„Karty byly rozdané jasně a průběh zápasu tomu odpovídal, my jsme výkon stavěli na bojovnosti a standardkách, Korejci předvedli více technickou hru. Soupeři jsme nabídli spoustu šancí a za to jsme zaplatili,“ hodnotil Karoch.

„Soupeř k nám hodně rychle přistupoval a Schick ani Chorý se nedokázali prosadit přes výborného stopera Bayernu Kim Min-če. V baráži nám hodně pomáhali rychlé protiútoky, ale tady jsme se k jedné z našich největších zbraní vůbec nedostali. Korejci nás k ničemu nepustili,“ dodal expert webu Sport.cz.

„Zklamala mě ofenzivní část týmu. Zápas se nepovedl Šulcovi, Provodovi ani Schickovi. Záloha nehrála špatně, ale u obou gólů jsme zaspali,“ hodnotil Karoch. „Dlouho se říká, že Schick nemá servis. Pokud ale tohle říkáme stále dokola, tak bychom se měli zamyslet, proč to tak je. Je to jeden z nejlepších útočníku bundesligy, v reprezentaci to ale není ono,“ přidal hodnocení redaktor Nussbauer.

„Bohužel musím říct, že Holeš, ačkoliv je to vynikající hráč, nemá úplně formu. Ale do obrany bych nesahal. Chaloupek je nebezpečný i směrem dopředu, ještě se nám může hodit,“ díval se Karoch už směrem k dalším zápasům na šampionátu.

Velkým tématem ještě před startem turnaje byly podmínky aklimatizace, utkání proti Korejcům se hrálo ve výšce 1500 metrů nad mořem. „Myslím si, že to hrálo obrovskou roli. Korejci byli viditelně líp aklimatizovaný, což se odráželo v pohybu a celkové intenzitě hry,“ mínil Karoch, který má s vyšší nadmořskou výškou vlastní hráčské zkušenosti.

Novinkou jsou také pauzy na občerstvení v rámci poločasů. „Myslím si, že to je dobrý krok. Protože v těch podmínkách je doplňování tekutin důležité,“ řekl Karoch. „Z pohledu diváka, to ale trochu zabíjí zážitek. Nechci v poločase vidět reklamu,“ nabídl opačný pohled Nussbauer.

Věnovat se budeme také zahajovacímu utkání šampionátu, v němž Mexiko porazilo Jihoafrickou republiku 2:0. Přímo z dějiště turnaje se přihlásil náš zpravodaj Jiří Lizec.

MS ve fotbale 2026

Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se koná od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostí tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů obhajuje Argentina, po 20 letech se turnaje účastní také Česko.