Sao Paulo

Kapitána brazilské fotbalové reprezentace Daniho Alvese po příchodu do Sao Paula přišlo na stadion De Morumbi přivítat přes 40 tisíc fanoušků. Šestatřicetiletý obránce do klubu zamířil po sedmnácti letech v Evropě, kde nastupoval za Sevillu, Barcelonu, Juventus a Paris St. Germain.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Posilu vítalo čtyřicet tisíc fanouškůVideo: sntv

"Můj sen je hrát za tři roky na mistrovství světa a k tomu potřebuji tým, který mi bude věřit," citovala Alvese agentura AP. "Přišel jsem klubu pomoci k výsledkům. Nepřišel jsem sem pouze ukončit kariéru, pořád mám ve fotbale spoustu cílů," přidal obránce, který se Sao Paulem podepsal smlouvu do prosince 2022.

Alves, který na nedávném mistrovství Jižní Ameriky dovedl Brazílii k titulu, se do rodné země vrátil po 17 úspěšných letech v Evropě. S Barcelonou třikrát vyhrál Ligu mistrů a získal šest titulů. Domácí soutěž vyhrál také s Juventusem a dvakrát i s Paris St. Germain, zatímco se Sevillou dvakrát triumfoval v Poháru UEFA.