Hlavní obsah

Čínská liga odstartuje symbolicky zápasem Wu-chanu

13. 7. 2020 11:39

Start čínské fotbalové ligy obstará 25. července symbolicky tým Wu-chan Zall, jehož domovské město bylo epicentrem pandemie koronaviru. Jeho soupeřem na úvod sezony, jejíž začátek byl kvůli šíření nemoci covid-19 odložen o pět měsíců, bude nováčkovský celek Čching-tao Chuang-chaj.

Foto: Leo Correa, ČTK/AP

Start čínské fotbalové ligy obstará 25. července symbolicky tým Wu-chan Zall, jehož domovské město bylo epicentrem pandemie koronaviru. (ilustrační foto)Foto: Leo Correa, ČTK/AP

Článek

Ligová soutěž Liga měla původně začít 22. února. Teď se bude konat bez fanoušků ve dvou centrálních dějištích, ve městech Su-čou, které bude přechodným sídlem i Wu-chanu, a Ta-lien. V každém bude osm týmů, čtyři nejlepší z každé skupiny pak postoupí do nadstavby o titul a zbylých osm do fáze o udržení. V první fázi sezony bude pro hráče a realizační týmy platit zákaz volného pohybu a jejich světem budou nejméně na dva měsíce jen stadiony, tréninková hřiště a hotely.

Fotbalisté Wu-chanu si už v době propuknutí pandemie prožili totální izolaci. V lednu byli v té době na soustředění ve Španělsku a do města, které úřady uzavřely a zcela odřízly od okolí, se od té doby nemohli vrátit. Se svými rodinami se shledali až po 104 dnech.

Reklama

Sdílejte článek