Hlavní obsah

Další pocta zesnulému Šuralovi. V Turecku odhalili jeho sochu, pojmenovali po něm park

12. 11. 2019 9:16

Před necelými sedmi měsíci zasáhla fotbalový svět smutná zpráva o tragické nehodě, při níž v Turecku zemřel český reprezentant Josef Šural. Klub Alanyaspor, za který bývalý sparťan pár měsíců hrál, nyní znovu uctil jeho památku. Ve městě byla odhalena jeho socha, pojmenován pak byl po Šuralovi i nový park s hřištěm pro děti.

Foto: Sport.cz

Turecký Alanyaspor uctil znovu památku tragicky zesnulého fotbalisty Josefa Šurala.

Článek

Alanyaspor na českého fotbalistu Josefa Šurala nezapomněl. Hned po tragickém karambolu se klub rozhodl vyřadit číslo 90, s nímž ofenzivní hráč nastupoval. A teď, necelých sedm měsíců od tragédie, při níž fotbalista zemřel při nehodě minibusu, na něj celé město vzpomínalo znovu. V Alanyasporu byl totiž otevřen park, který nese jméno Josefa Šurala.

„Zpráva o tragické nehodě a smrti Josefa Šurala nás tvrdě zasáhla. Nikdy na něj nezapomeneme. Hledali jsme způsob, jak uctít jeho památku a tohle je výsledek. Jsme na něj hrdí, jeho jméno tu bude navždy s námi," uvedl na ceremoniálu Hasan Çavuşoğlu, prezident klubu, jenž se otevření zmíněného parku zúčastnil.

Dominantou parku je socha Josefa Šurala v životní velikosti. Ta byla v úvodu slavnostního otevření zahalena v klubové vlajce, na podstavci je pak rovněž velký znak Alanyasporu. Během vystoupení politiků i zástupců klubu za zády řečníků svítila obří fotografie českého fotbalisty, který zemřel v osmadvaceti letech. Do Turecka přitom ze Sparty odešel v lednu letošního roku.

Reklama

Související témata: