Drogba dvěma góly posunul Pobřeží slonoviny do semifinále mistrovství Afriky

BATA/MALABO

Fotbalisté Zambie postoupili po výhře 3:0 nad Súdánem poprvé po šestnácti letech do semifinále afrického mistrovství. V sobotním čtvrtfinále uspělo také Pobřeží slonoviny, které stejným výsledkem zdolalo domácí výběr Rovníkové Guiney.

Dider Drogba v dresu Pobřeží slonoviny

Ústřední postavou Pobřeží slonoviny byl Didier Drogba. Útočník Chelsea sice ve 29. minutě neproměnil penaltu, krátce nato ale využil chyby v domácí obraně a v 69. minutě přidal hlavou druhou branku. Třetí gól jednoho z favoritů turnaje zaznamenal Yaya Touré v 81. minutě z přímého kopu.

Zambii poslal do vedení v 15. minutě Stoppila Sunzu, druhou branku přidal v 66. minutě krátce po vyloučení súdánského záložníka Faraha Christopher Katongo a čtyři minuty před koncem zpečetil výsledek James Chamanga. Dvojnásobný šampion Zambie postoupila do semifinále poprvé od roku 1996, kdy obsadila třetí místo.

V nedělních čtvrtfinálových zápasech se druhá pořadatelská země Gabon utká s Mali a Ghana nastoupí proti Tunisku.