Mexiko - Kostarika 2:0Fotbalisté Mexika jsou v semifinále Zlatého poháru, dál míří za devátým titulem

Fotbalisté Mexika postoupili do semifinále mistrovství Severní a Střední Ameriky, na kterém usilují o devátý titul, jímž by překonali vlastní rekord. Před 60 tisíci diváků na stadionu v americkém Arlingtonu porazili Kostariku 2:0. V semifinále je také Panama, která deklasovala hosta Zlatého poháru Katar 4:0. Hattrickem přispěl k jasné výhře Ismael Díaz.

Mexičané rozhodli o své deváté semifinálové účasti na šampionátu v řadě v druhém poločase. Skóre otevřel z penalty v 52. minutě Orbelín Pineda a v závěru zpečetil vítězství favorita Érick Sánchez krátce po svém příchodu na hřiště.

Mexičané budou hrát o postup do finále s vítězem zápasu Guatemala -Jamajka. Panama narazí buď na obhájce titulu USA, nebo Kanadu.

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky v USA a Kanadě - čtvrtfinále:
Panama - Katar 4:0 (1:0)
Branky: 56., 63. a 65. I. Díaz, 19. Bárcenas.
Mexiko - Kostarika 2:0 (0:0)
Branky: 52. Pineda z pen., 87. É. Sánchez.